Chceš si vyzkoušet práci z budoucnosti?


Už jste někdy přemýšleli nad tím, co budete dělat za pět, deset, patnáct, dvacet let? Výzkumy tvrdí, že 85 % pracovních pozic, které budou existovat v roce 2030, zatím ještě vůbec nevzniklo. Uznejte sami, nejedná se zase o tak vzdálenou budoucnost; zároveň je však jasné, že systém českého školství na tuto situaci momentálně není připraven.

A právě proto je tu nová vlna v rámci dlouhodobé kampaně #jetovtobě od Vodafone. Seznamte se s Future Jobs, platformou, která umožní mladým nadšencům vyzkoušet si za dozoru ostřílených profesionálů své potenciální budoucí zaměstnání.

Projekt #jetovtobě je určen mladým lidem do 26 let a má za cíl je vést a pomáhat jim rozvíjet jejich potenciál. V uplynulých letech Vodafone navázal spolupráci s influencery a profesionály z mnoha zájmových oblastí, jako je hudba, gaming, youtubering či sport. Ti pro své fanoušky a obdivovatele vyhlašovali každý rok různé výzvy. V loňském roce tak měl třeba mladý talentovaný umělec Sofian Medjmedj možnost odcestovat do legendárních Abbey Road Studios v Londýně a spolu s Benem Cristovao tam nahrát společný singl s názvem TV SHOWS. Ben se zároveň postupně stal průvodcem celého projektu.

Nové výzvy

Vybraní zájemci projdou školeními, workshopy a budou mít možnost spolupracovat na reálných projektech. Vybrané obory jsou reprezentovány těmi nejlepšími profesionály, kteří jsou průkopníky ve svém oboru. Jsou známí svým odhodláním zkoušet nové věci a překonávat výzvy, jsou úspěšní nejen u nás, ale i ve světě a mají k cílové skupině navíc stále velmi blízko.

Mladí lidé si tak budou moci vyzkoušet práci budoucnosti, jako je pilot monitorovacího záchranářského dronu, kdy s pilotem Janem Mittnerem a vodní záchrannou službou budou zkoušet pomocí dronu urychlit záchranu tonoucích. Další možností bude pod dohledem mladé návrhářky Ivy Odivi Burkertové připravit návrh a realizaci kolekce v oboru smart fashion designer. Ta bude následně prezentována na Mercedes Benz Prague Fashion Weeku.

Profesionální tým hráčů eSuba založí s Vodafonem akademii pro budoucí pro-gamery. Vycvičí zde nové hráče, kterým umožní zažít to, jaké je to být členem profesionálního gamingového týmu. Spolu s vědcem Janem Lukačevičem se jiná skupina vybraných nadšenců stane Marsonauty, kteří budou simulovat podmínky jako na Marsu a pokusí se v tomto prostředí vypěstovat zeleninu.

Více o projektu zjistíš na vodafone.cz/jetovtobe.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí