Baťa Fashion Weekend: Letos v Miláně, ale s live streamingem pro ty, kteří se tam nedostanou


Společnost Baťa pořádá ve dnech 28. – 29. dubna 2018 svůj v pořadí již druhý Baťa Fashion Weekend, a to přímo v hlavním městě světové módy, italském Miláně. Tato výjimečná událost nabídne módní přehlídky, ukázky designových návrhů bot, soutěž pro mladé talentované návrháře Young Designers Challenge, dále se představí nová globální tvář značky pro rok 2018 a chybět nebude ani online přenos hlavní přehlídky na firemní facebookové stránce. Diváci se na něj mohou těšit v sobotu 28. dubna 2018.

Díky spolupráci globálního marketingového týmu Baťa The Brand, sídlícího v Praze, a vybraných vysokoškolských institutů, jako je pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová a letos nově Politecnico Calzaturiero v italské Padově, vznikají originální kolekce zajímavého designu. Do letošního ročníku postupuje 6 finalistů z každého ateliéru, kteří zpracují jednotné téma, jímž je návrh elegantních dámských bot oživených prvky od značky Preciosa. Vítězné projekty z každé univerzity budou realizovány a k dostání v obchodech Baťa po celém světě.

Výrazné a extravagantní modely

Baťa si zakládá na dlouhodobé podpoře mladých talentů, a proto po skončení soutěže její vítěze nejen sleduje, ale také je podporuje při dalších projektech – třeba v případě výroby kolekce bot pro přehlídku loňského vítěze Adama Kosta na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Hlavní přehlídka, která se uskuteční v sobotu 28. dubna 2018, nabídne jednak průřez novými modely pro sezónu SS 2018 v dámských a pánských kolekcích, jednak se diváci mohou těšit i na zcela nové, limitované edice. Výrazné a extravagantní modely dají jasnou zprávu o tom, jakým směrem se značka nově ubírá – s hravostí, drzostí a stylem zároveň. Živý přenos z přehlídky můžete sledovat na facebookové stránce značky Baťa 28. dubna od 20:55 do 21:53 hodin.

Součástí akce bude také představení zbrusu nové kooperace s obuvnickou značkou Aldo, jejímž výsledkem je dámská a pánská řada RED LABEL. Jednotlivé návrhy vznikly ve Spojených státech amerických a inspiraci autoři čerpali jak v ulicích New Yorku, tak i kosmopolitního Londýna.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli