Brand Gosha Rubchinskiy končí, podívejte se na zásadní okamžiky v historii značky


Ruská senzace posledních pár let – fotograf a hlavně módní návrhář Gosha Rubchinskiy před pár dny skrz svůj Instagram oznámil, že jeho brand – tak jak ho známe doposud – končí. Přesto ujistil fanoušky a příznivce značky, že si nemají zoufat, protože plánuje nový projekt. V návaznosti na tuto událost se s námi podívejte na pár zásadních okamžiků, které dostali Goshu na vrchol dnešní streetwear scény.

2008 – založení značky Gosha Rubchinskiy
Po dostudování vysoké školy (kde studoval make-up, vlasový a obecný styling), se Gosha stěhuje do Moskvy a zakládá svůj brand. Ze začátku se jedná pouze o potištěná trička či mikiny, o rok později už ale vydává plnohodnotnou kolekci s názvem Evil Empire – ten inspiroval výrok bývalého prezidenta Spojených států Ronalda Reagana, který takto popisoval tehdejší Sovětský svaz během studené války.

2012 – navázání spolupráce s Comme Des Garçons
Od tohoto okamžiku CDG začali spravovat většinu aspektů týkající se Goshova labelu – od produkce, přes distribuci až po marketing. Toto spojení vzniklo, když byl Gosha představen prezidentovi CDG a tvůrci Dover Street Marketu Andrianu Joffeovi. Ten je zároveň i manželem návrhářky Rei Kawakubo, která Comme Des Garçons založila. Joffe si registroval ochranou známku Gosha Rubchinskiy, která debutovala během jejich módní přehlídky v rámci pařížského fashion weeku 2015.

2014 – fotoknížka Crimea/Kids
Během roku 2013, ještě než na Krymu nastala politická krize, se sem Gosha vydal se svým fotoaparátem a nafotil mnoho fotek dětí a tamní krajiny. V knížce je skvěle zachycená mrazivá atmosféra a nálada v této oblasti, sovětské pozůstatky, ale i momentky tamní mládeže, kde skatují, kouří, smějí se a podobně. Vše je zachyceno s takovou čistotou, že mají fotky opravdu silný dopad. Osmdesátistránková kniha byla ihned vyprodána.

Foto: dazeddigital.com

2014 – focení pro Supreme
Ne tolika lidem je známo, že Gosha fotil několik lookbooků pro streetwearovou legendu Supreme. To samo o sobě značí, že je návrhář v módním světě pokládám za velkou kapacitu.

2015 – A$AP Rocky v Gosha mikině běhěm VMAs
Ruský designér byl sice už tou dobu po světě poměrně známý, do úplného mainstreamu se však dostal právě díky populárnímu zpěvákovi, který si na jeho vystoupení během MTV Video Music Awards neboli VMAs vzal ikonickou mikinu z Goshovi produkce, kde design napodobuje logo high fashion značky Tommy Hilfiger. 

A post shared by Elliott Wilson (@elliottwilson) on

2017 – kolaborace s adidas Football
V tomto roce započal Gosha rozsáhlou spolupráci s fotbalovou odnoží značky adidas. Vzhledem k jeho silnými ruským kořenům se není čemu divit – fotbal a adidas jsou skoro symbolem ruského gopnika. Kolaborace obsahovala mnoho kousků jako boty, šály, dresy,…

"Сегодня носит "Адидас", а завтра родину продаст!"🔊 А вы знали, что форму для советской команды Олимпиады -80 производила "Адидас"? ~ Но партийное руководство не разрешило оставить лейбл капиталистической компании на спортивных костюмах советских атлетов.🕹 ~ Компромисс был найден. На лампасах оставили только одну красную полоску, вместе знаменитых трех. ~ Кроссовкам повезло больше. Три полоски были сохранены, но по расположению они напоминали букву «М» – Москва! ~ После Олимпиады, "Адидас" навсегда завоевал сердце русских модников и модниц. Гоша Рубчинский же вывел любовь к бренду на новый уровень, выбрив логотип бренда на голове модели. ~ А вы бы осмелились сделать такую прическу?Делимся своим мнением в комментариях! stylistalmaty #personalstylistalmaty #shoppingalmaty #russianstylist #fashionalmaty #fashionkz #shoppinglondon #какносить #howtowear #howtowear #советыстилистаалматы #созданиеобраза #самсебестилисталматы #стилисталматыотзывы #гошарубчинскийадидас #goshaadidas

A post shared by 💃МОДА / СТИЛИСТ / ШОПИНГ 💃 (@fashionbyrussian) on

2018 – kolaborace s Burberry
Posledním velkým počinem značky byla kolaborace s anglickým high-fashion brandem Burberry. Ta přišla dost nečekaně, jelikož ruští gopnici jsou přesný opak britské smetánky. Ve výsledku však srážka dvou rozdílných společenských vrstev dopadla velmi povedeně.

Za úspěchem značky Gosha Rubchinskiy stojí několik zásadních elementů, jak talent, tak i skvělé načasování. My jsme zvědavý, co si pro nás ruský návrhář připravuje do budoucna. Co si o jeho brandu myslíte vy? Vlastníte nějaký kousek z jeho kolekcí?

foto: hypebeast.com

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli