Abstinujících celebrit přibývá. Dostáváme se do věku střízlivosti?


Alkohol patří mezi lidské neřesti, které zákon i společnost za určitých podmínek toleruje. Tedy alespoň většinou. Když se podíváme na světové celebrity, umělce a hudebníky, snadno získáme dojem, že střízlivost je něčím, co se tady prostě nenosí. Možná se ale blýská na nové časy – stále více slavných osobností se hlásí ke střízlivému způsobu života.

Byznys

Stačí se podívat na text hitu Swimming Pools (Drank) z dílny současného krále rapové hry Kendricka Lamara. Svou nechuť k alkoholu ilustruje třeba pomocí následujících řádků:

Some people like the way it feels, some people wanna kill their sorrows, some people wanna fit in with the popular, that was my problem.

Ano, někteří lidé mají prostě jen rádi ten pocit, který jim pití alkoholu poskytuje. Jiní se pomocí pití snaží vypořádat se svými problémy a jiní se zase jen chtějí zavděčit ostatním. A právě poslední případ je problémem mnoha dnešních mileniálů, které celebrity ovlivňují. Ať už pozitivním, nebo negativním způsobem. Proto nám přijde super, když se slavní veřejně hlásí k nepití – třeba si z nich mladí vezmou příklad. Třeba Kim Kardashian nedávno přiznala, že od alkoholu ji odradilo, když ve čtrnácti letech musela vozit svou opilou sestru Kourtney z nejrůznějších parties a mejdanů.

To, že rappeři mluví o popíjení v klubech, neznamená, že pijí. 50 Cent nebo Akon svou lásku ke střízlivosti obhajují už roky. Velkým zastáncem střízlivého způsobu života je i rapper Tyler, the Creator. Na druhou stranu spousta z nich má podíl ve společnostech, které alkohol samy vyrábějí nebo distribuují. Holt byznys je byznys…

Eminem nepije už deset let

Problémy se závislostmi měl v minulosti například Eminem. Dlouhá léta bojoval s psychickými problémy, ale nakonec bitvu vyhrál. Letos oslavil deset let střízlivosti. Gratulujeme!

Alkohol je prostě škodlivý. Nejen pro fyzickou schránku člověka, ale také pro sociální život. Party a časté popíjení dokáží velmi rychle pokazit tolik důležitou pracovní morálku. Možná proto celebrity, které chtějí mít úspěšnou kariéru, radši nepijí vůbec.

Jaký je váš názor na pití alkoholu? Kdy se podle vás neškodná zábava mění v problém?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí