Akon má vlastní kryptoměnu


Akonovi v poslední době není příliš slyšet. Tedy alespoň na hudební scéně. Byly tady ale doby, kdy bez jeho asistence nemohlo vzniknout žádné prvoligové album. Dodnes má málokdo na kontě tolik úspěšných singlů a projektů, jako právě tento umělec ze Senegalu.

I když od jeho posledního alba uplynulo už několik let, Akon rozhodně nemizí. Už dlouhou dobu se totiž mohutně podílí na kultivování afrického kontinentu a bezpočtu domácnostem tam zajistil například historicky první elektrické vedení.

Ceníme

Nyní jde Akon ještě o kus dál. Spouští vlastní kryptoměnu jednoduše nazvanou jako Akoin a právě s její pomocí plánuje vytvořit vlastní ekosystém malého afrického města s vlastní digitálním platidlem.

Měna bude určena výhradně pro Afriku a zpěvák pro svůj projekt již získal asi 800 hektarů nedaleko hlavního města Senegalu. Vše by mělo vyjít až na několik miliard dolarů, nyní tedy záleží na investorech. Odvážné projekty obdivujeme. Co vy?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO