Zlín Design Week láká na výstavy, workshopy i open air gaming


Hlavním tématem týdenního festivalu je letos HRA. Studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně oživili celé město designovými instalacemi, výstavami a workshopy. Připraveny jsou i další vychytávky jako třeba venkovní gamingová zóna pro všechny milovníky digitálních her.

Program odstartoval v pátek 4. května a potrvá až do pátku 11. května. Epicentrem letošního Zlín Design Weeku bude již tradičně Zlínský zámek. Návštěvníci tady díky výstavám nahlédnou nejen do zámeckých místností, ale také na půdu, kam běžně nemá veřejnost přístup. Těšit se mohou jak na výstavu s tématem HRA od studentů z Fakulty multimediálních komunikací, tak na vybrané instalace českých i zahraničních designérů.

Kam dál?

Další výstavy probíhají ve Zlínském klubu 204, v pátém patře OD 13 a v 64. budově baťovského Svitu, kde sídlí firma Elements. Vedle výstav budou také na náměstí Míru vystaveny KOMA moduly, ve kterých se se svými instalacemi představí přední české designérské firmy.

Nedílnou součástí Zlín Design Weeku je i Konference design & marketing, která se letos odehraje 9. května v Městském divadle ve Zlíně. Tady se mohou návštěvníci potkat s designovými hvězdami, jakými jsou Lucie Koldová nebo sound designer Jaroslav Beck, ale i marketingovými experty, jako je například se Steffenem Saemannem, který má pod palcem celý český a slovenský trh značky Tchibo.

Nonstop stream

Po celý týden je připraven i další doprovodný program, který je zárukou toho, že nikdo jen tak nepřestane lovit nové zážitky. Novinkou letošního ročníku je unikátní open air gamingová zóna, kde si hráči mohou svoje oblíbené hry zahrát za denního světla na čerstvém vzduchu.

„Tenhle týden máš jedinečnou možnost zažít něco jinýho, protože na Náměstí míru ve Zlíně jsme pro tebe připravili kompletní open air herní setup od konzolí, přes kompy až po závodní simulátor. Až do pátku připravujeme soutěže, zápasy, komentovaný turnaje i časovku na simulátoru. Pokud to máš daleko, můžeš celou akci sledovat na nonstop streamu na Twitchi gamingcube2k18,“ láká návštěvníky Jakub Dvorský, Jägermeister Hunter pro Zlín.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print