Kniha Živý princ vám bude pohádkově chutnat


První živou pohádkovou knihu s raw recepty, inspirující malé i velké čtenáře ke zdravějšímu jídelníčku, napsala Blanka Fišerová a recepty vyčarovala Zuzana Lužná, kterou můžete znát díky projektu Love of Raw. Živý princ nabízí zábavnou formou možnosti, jak do jídelníčku zařadit zdravé dobroty.

Záleží vám na tom, co jíte? Pak se nechte okouzlit Živými princem i jednoduchými a chutnými recepty. V crowdundingové kampani Hithit získáte knihu výhodněji a podpoříte tak výjimečný koncept.

“Naším cílem je inspirovat malé i velké k oživení jídelníčku a zdravějšímu stravování. Víme, že živá strava (raw) je jednou z mnoha možností, jak zdravěji jíst. My nabízíme inspiraci pohádkovou hravou formu, která je přístupná všem. Ať už se děti nebo dospělí naučí připravit živou čokoládu, nebo třeba raw špagety, bude to pro nás velká radost! Záleží nám na tom, co po sobě zanecháme. Každé za sebe, ale i společně. Živý princ je náš pohled na svět a návrat k přírodě,” říká Blanka Fišerová.

O čem to je

Hlavním hrdinou příběhu je sám čtenář, který prochází pohádkovým světem a za pomoci bohyně Živy pohádky uzdravuje. Otesánek se naučí vyrobit si a mlsat živou čokoládu, Jeníček s Mařenkou zase perníček, Ježibaba zamkne chalupu a odletí na dovolenou, princezna nebude na hrášku spát, ale využije ho k vykouzlení výborné polévky a s princem se na jeho malé zelené planetce naučíte výživné smoothie…

Knihu výtvarně a graficky zpracovala Hana Mičková, která dbala na to, abyste do ruky dostali malý knihařský zázrak na více než 200 stranách včetně 13 malých knížeček s recepty, které můžete používat zvlášť. Možná se zdá, že kniha je určená pouze dětem, ale osloví i dospělé – ať už samotnými příběhy, nebo prostřednictvím jednoduchých chutných receptů.

Překvapení

S pomocí předplatitelů se knihu podaří vydat přesně tak, jak si ji autorky vysnily. A protože autorkám záleží na přírodě a životním prostředí, kniha bude celá vyrobena pouze z recyklovaného papíru. Na podzim zároveň za každou knihu vysadí strom ve spolupráci s Lesy Brno a vy si v rámci odměn můžete sázení stromů také předplatit.

Autorky pro vás nachystaly i řadu dalších překvapení. Jedním z nich je i limitovaná edice knihy s pexesem a ochutnávkou superpotravin. Nezapomněly ani na zážitky. Kdo by nechtěl absolvovat čokoládový workshop a vytvořit si originální bonboniéru? A knihu můžete předplatit i do škol.

Kniha
Foto: Official

Vlastní nakladatelství

Blanka Fišerová se už dva roky snaží Živého prince prosadit a vydat v takové podobě, v jaké byla kniha vytvořena. První crowdfundingová kampaň nevyšla, stejně jako oslovování nakladatelství ke spolupráci. A tak se rozhodla, že si založí vlastní malé artové Nakladatelství Blízko.

Vydávání knih byl její sen a ten si krok za krokem plní. Je to její velmi osobní cesta, které věnuje většinu svého času, energie i prostředků. O knihách nepřemýšlí jako o produktu. Chce čtenářům přinášet výjimečné příběhy obsahem i zpracováním. Držíme palce!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí