Legendární hospoda v Riegrových sadech se zavřela. Proč?

pivo

Jestli jste se těšili, až si zase dáte pivko v Rígráčích, můžete na to zapomenout. Legendární zahrádka Park Café v Riegrových sadech, která byla vyhledávaným podnikem mezi cizinci i Pražáky, je zavřená.

Výpověď po 20 letech

V závěru loňského roku dostal provozovatel výpověď. „Všechno je pryč. Podle smlouvy jsem byl povinen zahradní část uvést do původního stavu,“ postěžoval si v Novinách Prahy 2 končící provozovatel Michal Bárta. Výpověď dostal od soukromé rakouské společnosti ZET-Invest, která vlastní i protější budovu uzavřené restaurace a která pozemky na Vinohradech koupila už po revoluci, píše web Flowee.cz.

Zahraniční majitel měl s lukrativní oblastí velkolepé plány, nejdřív ale chtěl vyměnit inženýrské sítě, které jsou prý v katastrofálním stavu. Když vlastník ale letos přišel s týmem projektantů na radnici, s plánem na rekonstrukci narazil.

park café
Foto: Praha zelená

Privatizace

Jak to? Městská část totiž nesouhlasí s tím, aby se s blížící sezonou populární park opět na dlouhé měsíce rozkopal. „Ti Rakušané pak přijeli ještě jednou, všechny původní projektanty vyhodili, a tím to pro ně skončilo. Uběhly další měsíce a nic,“ říká nyní pro Flowee City místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek z ODS.

„To je tak, když se do cizího vlastnictví zprivatizuje takový objekt. Byla to obrovská chyba. Teď tak na majitele nemáme žádnou páku,“ lituje Vondrášek. Radnice chtěla pozemky od ZET-Investu koupit zpět, nebo dokonce vyměnit za jiné, obojí ale Rakušané odmítli.

Začarovaný kruh

Podle informací Flowee City se Rakušané snaží pronajmout alespoň kamennou restauraci, která se nachází naproti zahrádkám, ale zatím se jim to nedaří. Jenže co teď? Inženýrské sítě jsou v dezolátním stavu, jejich rekonstrukce v nedohlednu a na místě už nejsou ani stánky a výčep.

Park Café
Foto: Tripadvisor.cz

„Pokud by tam chtěl nyní někdo udělat něco podobného, bude muset znova požádat o povolení. A to se mu hned tak nepovede, protože jde o památkově chráněný park a žádná provizoria tam nebudeme chtít,“ řekl Vondrášek. Prostě klasický začarovaný kruh.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO