Na oběžné dráze Země se do čtyř let otevře první hotel

Vzhledem k fascinujícím technologickým pokrokům dnešní doby se stále dostupnější stává i vesmír, respektive vesmírný turismus. Právě na tento očekávaný trend, který by se mohl stát realitou již za pár let, reaguje i vesmírný startup Orion Span. Ten chce do roku 2021 postavit hotel na oběžné dráze Země.

Konkrétně se má jednat o speciální obytnou stanici s objemem okolo 160 metrů krychlových, do níž se má pohodlně vlézt až šest lidí (4 hosté a 2 profesionální členové posádky). Ti budou mít v modulu, nazvaném jako Aurora Station, vedle klasických pokojů také možnost Wi-Fi připojení. Orion Span pro své hosty chystá také experimentální projekty v podobě pěstování jídla v náročných podmínkách.

Foto: Orion Span

I když má tento ambiciózní startup poslat svou verzi hotelu na nízkou orbitu Země do roku 2021, první hosty bude přijímat o rok později. Podmínkou bude tříměsíční předletový trénink, díky němuž se určí, zdali jsou dotyční způsobilý k takovému pobytu.

Jedna noc za miliony korun

Vesmírná dovolená pod hlavičkou Orion Span a jeho partnerů nebude v žádném případě levnou záležitostí. Jedna „noc“ se má vyšplhat až na přibližně 792 tisíc dolarů, tedy cca 16,4 milionu korun. Pochopitelně se však nebude jednat o takto krátký pobyt – minimální (a patrně maximální) počet dní bude 12, což dělá přibližně 9,5 milionu dolarů, v přepočtu cca 196,7 milionu korun. Takže začněte šetřit do prasátka!

Foto: Orion Span
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO