V Římě vám PET lahve smění za jízdenku


Metro v Řéímě

Ekologie a udržitelnost životního prostředí dnes hýbou světem. A obrovské díky za to. Společenskou zodpovědnost dostali na úplně novou úroveň aktuálně v Římě, kde si nyní můžete obstarat jízdenku za odevzdání použité PET lahve.

Hlavní město Itálie takové automaty umístilo celkem do tří stanic systému metra. Jedná se pouze o testovací provoz; po roce se celý projekt znovu zhodnotí a rozhodne se o tom, zda speciálních automatů bude nainstalováno více, nebo ne.

Jízdenka za 30 lahví

Nové stroje můžete najít na zastávkách Cipro (na lince A), Piramide (na lince B) a San Giovanni (na lince C). A jak že to funguje? Po vhození jedné lahve (pozor, v neporušeném stavu) získáte body v hodnotě pěti centů. Jeden lístek se tedy rovná asi třiceti takovým lahvím. Své body si pasažéři mohou spravovat ve speciální mobilní aplikaci.

Jak se vám taková myšlenka líbí? Chtěli byste něco podobného i u nás?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO