V Livignu se v srpnu prohnali běžci na lyžích i biatlonisté. Na sněhu!


Léto bylo sice v plném proudu, ale v centru města italského horského střediska Livigno, které je vrcholovými sportovci pro svou nadmořskou výšku 1816 m.n.m. vyhledávanou destinací, vyrostla běžkařská a biatlonová trať. 24. srpna se tu totiž konal 1K Shot, první závod sezóny v běžeckém lyžování a biatlonu.

Inovativní, nápaditý, velkolepý, tak by se dal popsat jednokilometrový závod 1K Shot, na jehož start se postavily hvězdy běžeckého lyžování a biatlonu. Vítězství v běhu na lyžích si nenechali vzít stříbrný olympijský medailista Federico Pellegrino a Greta Laurent.

Drama

Biatlonové závody přinesly pořádné drama. Ženské klání v posledních metrech vyhrála Lisa Vittozzi nad loňskou vítězkou Dorotheou Wierer a to mužské rozhodla až cílová fotografie. Z polygonu vyběhli Pietro Dutto a Paolo Rodigari ve stejnou chvíli, ale nakonec sladké prvenství pro sebe ukořistil druhý jmenovaný.

Perfektně připravenou a upravenou trať pokrýval přírodní sníh, který byl po skončení zimy skladován pod speciální fólií, jež udržuje konstantní podmínky, díky nimž neroztaje ani při vysokých teplotách. Kolem tratě stály tisíce lidí, kteří fantasticky fandily jak domácím, tak zahraničním závodníkům.

Další možnosti

Vedle závodu 1K Shot byl na programu ještě jeden, tradiční a lidmi z Livigna oblíbený – Palio delle Contrade. Na jeho start se postavilo na 500 nadšenců v historických kostýmech a na starodávných dřevěných lyžích, hájících barvy svého regionu.

Pokud se nemůžete dočkat, až nazujete běžky, od poloviny října bude v Livignu z uchovaného sněhu vytvořen běžecký okruh, který bude s přibývající zimou dále rozšiřován. A jestli rádi závodíte, nenechte si v Livignu ujít závody i pro amatérské běžce, které se konají od 30. listopadu do 2. prosince a 1. prosince proběhne tradiční závod La Sgambeda.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí