Mistryně světa v jetsurfu Bravencová: Rivalita je cítit, ale držíme si palce


Mistryně světa v jetsurfu Martina Bravencová miluje adrenalin. Pro pilota Red Bull Air Race Petra Kopfsteina je to denní chleba. Při nedávném setkání těchto dvou sportovců si Martina vyzkoušela let a taky Banger.cz poskytla rozhovor.

Z videí je patrné, že sis tu jízdu skutečně užila. Nebo se pletu?

Naprosto!!! Bylo to fantastické! Ještě pár dnů po letu jsem byla plná emocí a svým nebližším jsem fascinovaně vše popisovala.

I když adrenalin zbožňuješ, tohle bylo první podobné svezení. Jak sis ho užila?

Nemálo jsem toho už zažila a musím uznat, že let s Petrem má jasné první místo. Naprosto to převýšilo cokoliv, co jsem si mohla vyzkoušet. Byl to ten největší adrenalin, který jsem mohla doposud pocítit. A navíc obrovsky smekám, protože Petr a letadlo – to je jak jedna duše.

Co byl nejsilnější zážitek?

Díky tomu že jsem letěla poprvé, jsem vůbec neveděla, co můžu očekávat. Co se mi bude líbit, co mi bude dělat špatně… Myslela jsem si, že nejvíc se mi bude líbit blbnout někde vysoko, když už je člověk v letadle. Opak byl ale pravdou. Když letíte blízko terénu můžete teprve pocítít tu obrovskou rychlost. A to bylo to, co se mi vážně líbilo.

Takže máš chuť si let zopakovat a posunout hranici adrenalinu ještě výš?

Rozhodně! Byla bych moc ráda! Petrovi věřím v letadle na sto procent, a tak jde strach absolutně stranou. Problém by byl, kdybych už se nemohla nikam posunout. Každopádně věřím, že to se nestane.

Máš jako profesionální sportovkyně i zvláštní režim? Musíš si hlídat jídlo, nepít alkohol, hlídat se na mejdanech?

Obecně mejdany moc nevyhledavám. Alkohol moc nepiji, jelikož mi nedělá vůbec dobře. A jídlo? Poslouchám své tělo a jím, na co mám chut’. Jediné, čemu se vyhýbám, jsou slazené perlivé nápoje. Necitím se po nich dobře a navíc nejsou ani zdravé.

Změnil se ti život po zisku titulu mistryně světa?

Myslím si, že se skoro vůbec nezměnil. Jen jsem pak pociťovala uznání od nejbližších lidí či osob, kteří se pohybovali okolo jetsurfu. A to je vážně krásné! Měla jsem radost.

V jetsurfu se pohybuje relativně hodně Češek. Jak spolu fungujete?

Samozřejmě rivalita už jde trochu pocítit, ale myslím si, že jsme stále super parta a držíme si navzájem palce.

Surfuješ i na prkně bez motoru?

Zkoušela jsem to, dokonce jsem si sjela svou první vlnu. Ale jsem opravdu začátečník. Mám ještě co dohánět.

Co obnáší být manažerkou vlastního týmu?

Starám se o veškerou administrativu. Řeším sponzory na sezónu, letenky po závodech, hotely. Vlastně řeším celý chod týmu, který může být někdy lehce stresující, zvláště když ještě sama závodím a nemám tak úplný klid se soustředit na samotné ježdění.

Máš firmu, která designuje jetsurfy. Jaká tvoje role ve společnosti?

Osobně se starám o celkovou grafiku daného designu. Takže se pokouším vytvořit vždy takový návrh, aby byli klienti nadšení. Mým největším pohonem jsou pak spokojení zákazníci, které potkám někde u vody s mým designem na jejich prkně.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí