Tipy na vánoční dárky pro bráchu, kamarádku i mámu


Čím potěšit své blízké pod vánočním stromečkem? Máme pro vás pár tipů.

Ve zdravém těle zdravý duch

Lidské tělo se během stovek tisíc let evoluce vyvinulo tak, aby chodilo, nosilo či házelo předměty nebo šplhalo a všechny tyto základní a přirozené pohyby vykonávalo v trojrozměrném prostoru. Železná koule tento vývoj respektuje a proto je trénink v ní zaměřen na rozvoj základních fyzických kvalit jako je síla, výbušnost, kondic či vytrvalost – tak, abyste mohli chodit, nosit, házet nebo šplhat s energií, bezbolestně a po celý život.

V Železné kouli žádnou fitness mašinu nenajdete. Cvičí se s kettlebellem, olympijskou činkou, jednoručkami, na hrazdách nebo gymnastických kruzích a to vždy podle systematických tréninkových plánu pod dohledem trenéra. Železnou kouli založil před osmi lety Michal „Radar” Vrátný, který o ni s nadsázkou říká, že je fitkem pro pražskou kavárnu. Dejte svým blízkým poukaz do Železné koule, ať jsou fit!

Kvalitní hudba a merch

Jestli chcete někomu nadělit kvalitní hudbu, kupte mu CD Prago Union Perpetuum Promile. „Věřím, že se podařilo posunout naši hudbu zase někam dál, nebo alespoň jinam,” směje se tuplovaný otec a čerstvý čtyřicátník Kato a pokračuje: „Myslím, že to stále smrdí Pragovinou, ale před tím neutečeme, ani kdybychom chtěli. Jsme to my o tři roky a spoustu mejdanů později.”

Voňavá a funkční kosmetika

V Marionnaud pořídíte úžasné vánoční sety. Například Givenchy L interdit nebo set korejské kosmetiky Erborian. Interdit je vznešená, lehká vůně, která rozzáří každou ženu. Svými něžnými pomerančovými květy dokonale doplňuje temné srdce bílého máku. Ve vánoční edici je doplněna řasenkou a rudou rtěnkou pro vykouzlení dokonalé svůdnosti.

A vánoční set korejské kosmetiky Erborian? Filosofie krásy Dálného východu je známá po celém světě. Tajemství cenných asijských receptur využívá také korejská kosmetika Erborian. Řada přírodní péče o pleť i tělo se inspiruje korejským pojetím půvabu a propojuje v sobě moderní technologie výroby s účinky rostlin, jež mají mnohaletou tradici.

Kosmetika je jen pro holky? Chlapi žádnou péči nepotřebují? Možná si to kdysi myslel i bývalý voják NATO Marius Kristiansen. Po výpravě do Afriky, kde byl vystaven extrémnímu slunci, stresu i nedostatku spánku, hledal krém, který by mu přinesl úlevu. Nenašel ovšem nic, co by nebylo příliš růžové, voňavé nebo vyloženě ženské. Spojil se proto s designérem Castilñano Simoonsem a společně stvořili značku Bad Norwegian. A jsou to sympaťáci ve všech ohledech. „Netestujeme na zvířatech, ale na svých kamarádech,“ prohlašují. Zkusíte jejich produkty?

Zdravá a pohodlná chůze

Lámete si hlavu, jakým vánočním dárkem letos potěšit své nejbližší? Co jim zpříjemnit každý krok? Řeč je o ortopedické obuvi značky Peter Legwood, která napomáhá ke zmírnění bolesti zad, zlepšuje rovnováhu a snižuje namáhání celého těla.

Na italské ortopedické pantofle nedají dopustit především sportovci, zdravotníci a ti, kdo tráví celý den na nohou. Odborníci je však doporučují každému, kdo se potřebuje zbavit bolestivých následků sedavého zaměstnání.

„Při pravidelném nošení obuvi Peter Legwood dochází k výraznému zefektivnění svalové regenerace a odpočinku celého těla. Boty účinně snižují zatížení dolních končetin, napomáhají správnému pohybu pánve a minimalizují opotřebení kolen a kyčlí,“ říká ortoped MUDr. Aleš Nedvěd.

Jedna z výhod těchto ortopedických pantoflí je možnost úpravy na míru pro každý typ chodidla. V prodejně vám vyškolený personál nahřeje nártní pásek a díky tomu vám boty padnou jako ulité. Nemusíte se tedy bát, že by vám při rychlejším pohybu sklouzávaly z nohou. Díky tomu jsou ideální i pro malé děti jako přezůvky do školy či školky. Pantofle Peter Legwood můžete darovat i formou dárkového poukazu.

Crème de la Crème

Máte mezi svými blízkými labužníky, jež nepohrdnou výbornou zmrzlinou či poctivým dortem a kávou? Darujte jim letos k Vánocům gurmánský zážitek v podobě poukazu do Crème de la Crème. V zimních měsících mohou vyzkoušet například zmrzliny s voňavou skořicí, masálou či punčovou. Nebo sáhnout do stálé nabídky až 40 druhů zmrzlin.

Stejně tak se společně můžete vydat na dorty, jež si v Crème de la Crème sami pečou, nebo si užít celodenní snídaně. Poukazy vám připraví v mnoha variantách, tak jak to bude nejlépe vyhovovat vám i obdarovaným.

Všechny tipy na dárky najdete v galerii:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí