Tenhle byt vás přenese do devadesátek


Byt z devadesátek

Chtěli byste se někdy vrátit do dob, kdy vznikly ty největší filmové pecky, jako například Trainspotting od Dannyho BoylaEwanem McGregorem, Pulp FictionJohnem Travoltou nebo Titanic s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet? Do let, kdy vyšly první díly populárního seriálu Přátelé a všichni žrali boyband New Kids on the Block? Díky unikátnímu projektu Airbnb se můžete vrátit do 90. let a nahlédnout tak do éry, která dosud neměla obdoby.

Jde to i bez stroje času

V Dallasu vznikl impozantní byt, který je jako vystřižený z devadesátek. Pronajímají ho nadšení manželé a cestovatelé Jeremy a Kelsey Turner. Protože milují retro a hlavně devadesátky, vytvořili byt, kterému přezdívají Slater (á la A. C. Slater ze situační komedie Saved by the Bell), ve kterém najdete snad vše, co bylo v té době opravdu populární. Ať už se podíváte do kuchyně, ložnice nebo obývacího pokoje, neuvěříte svým očím.

Bytu dominuje jídelna, která je vybavena dobovými prvky, a to do nejmenších detailů, jako jsou barové židle, dávkovače hořčice a kečupu nebo zásobník na ubrousky. Ale dostane vás také obývací pokoj s barevným nábytkem nebo pokoje, ve kterých nechybí staré televize, filmy na VHS, retro videohry nebo staré časopisy. V podstatě se ocitnete v době před třiceti lety, a to i bez stroje času.

Byt Slater najdete v duplexu z roku 1934 a věřte, že je to parádní kýčovka. „Snažili jsme se dát dohromady všechny věci, které byly v devadesátých letech oblíbené, abychom tak mohli nabídnout hostům skutečný zážitek,“ říká Jeremy. Nechybí ani dobově zařízené teenagerovské pokojíky plné plakátů kultovních filmů a seriálů a řada hraček nebo oblíbené dětské cereálie, na kterých si můžete pochutnat k snídani.

The McFly

Slater, který je ve své nostalgické podobě v pronájmu od srpna loňského roku, navazuje na podobný projekt, který již Jeremy se svou manželkou vytvořili v jednom z nižších pater domu – jestli máte raději 80. léta, tak je vám k dispozici byt The McFly, který vás přenese do let o dekádu níže.

Jeremy je podnikatel, který se zabývá prodejem tematického oblečení a doplňků a potom, co v loňském roce strávil celý den v obchodě s retro hračkami a zhlédl film Ready Player One, rozhodl se, že si splní sen a postaví byt jako vystřižený z osmdesátek, který vybaví dobovými hračkami a dalším zařízením, které přenese hosty do dob jeho dětství. A tak vznikl McFly, předchůdce bytu Slater.

 

Cena

Kdyby vám nestačilo sledování filmů na VHS nebo hraní her na starých konzolích a kochání se tím neuvěřitelným kýčem, kterým budete obklopeni, věřte, že se nudit nebudete ani v okolí domu, kde se Slater nachází. Oblast Lower Greenville je známá pro svůj bohatý noční život plný skvělé hudby, takže pokud plánujete výlet do Texasu a chystáte se navštívit jeho třetí nejlidnatější město a milujete osmdesátky nebo devadesátky, určitě stojí za to si jeden z bytů od manželů Turnerových už jen pro ten zážitek pronajmout.

Na kolik pronájem v takovém unikátním bytě vyjde? Slater je k mání na jednu noc za 118 dolarů. Termíny se hodně rychle zaplňují, tak neváhejte!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli