Starák fest: Užijte si hip hop v Říčanech!


festival

Již tento pátek 16. srpna odstartuje jubilejní, patnáctý ročník festivalu Starák. Starák, neboli Staré koupaliště v Říčanech, je každoročně dějištěm, které hostilo již dlouhou řádku kapel. Většina byla tuzemská, ale našlo se i několik zahraničních.

Nadupaný line-up

Po tolika letech přišel čas na menší změny, a proto pro vás pořadatelé připravili pár novinek. První zásadní změnou je přesun hlavního baru na antukové hřiště, kde se původně odehrával nohejbalový turnaj. Vzniká tak mnohem více prostoru před stagí a věřte, že letos to bude opravdu potřeba. Line-up totiž bude nadupaný!

Pátek je ve znamení punku a hardcoru. Po rockových RockTom, kteří celou akci odstartují, hrábne do strun brazilská skate-punková kapela 69 Enfermos nebo rock´n´rolloví Queens of everything a street punkoví Rabies, pro pamětníky zahrajou nesmrtelní Plexis a slovenští bratři Konflikt. Po půlnoci uzavře noc místní legendární hardcore Thalidomide a Homesick.

Sobotu otevře program divadlo pro děti a pak nastává další změna. Bude rap! Hodně rapu. Odpoledne bude live rap band Shizzle Orchestra a taneční Movebreakers, následovat je budou matadoři rapu Pio Squad, nekompromisní Maniak a taky slovenská hvězda gauč & bassu Gleb.

K závěru tohoto ročníku vystoupí drum&bassoví Le Pneumatiq a hlavní stage uzavřou hardcore-punkoví Ničit Pálit. Chybět samozřejmě nebude ani DJ stage, kde se v pátek vystřídají Southern Vision Crew a v sobotu si to střihneme od DJs Krakena přes Kangarooa, Double D až po MGL s Davem Trumpeteerem.

Doprovodný program

Třetí zásadní změnou je pak nový catering v podání mistrů z Fire Food Trucku. Těšit se tak můžete na maso všeho druhu v nadýchaných domácích houskách, ale i na skvělé vegetariánské verze.

Ačkoliv se na úkor baru musel zrušit turnaj v nohejbalu, stále bude probíhat turnaj ping-pongový, který baví všechny generace návštěvníků. Pro silné paže je pak připraven turnaj v páce. Vítězové budou po zásluze odměněni a navždy vzpomínáni, poraženým bude provolána sláva.

Starák fest vzniká díky obrovskému nadšení, počtu a chuti organizátorů, přátel a jiných dobrovolníků, kteří na principech DIY udržují a zvelebují areál a investují do něj svůj volný čas a tolik drahocenou energii a jejich jedinou odměnou je spokojený návštěvník a pořádná party. Starák fest se tedy koná 16.-17. srpna v Říčanech na Starém koupališti hned vedle fotbalového hřiště FK Radošovice. Uvidíme se tam?






architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print