Reebok představuje podprsenku s reaktivní technologií


Velmi dlouho dávaly ženy v zákaznických průzkumech najevo svou nespokojenost s trhem sportovních podprsenek. Každá pátá dokonce uváděla, že se vyhýbá cvičení, protože nemá tu správnou sportovní podprsenku. Reebok se rozhodl vše změnit a před třemi lety si stanovil jasný cíl: změnit v tomto odvětví veškeré standardy. Přesně 40 let po uvedení první sportovní podprsenky na trh tak Reebok hrdě představuje první produkt s technologií Motion Sense.

Ta vzniká speciálním ošetřením tkaniny materiálem STF (Sheer Thickening Fluid) – gelu podobná látka má tekutou formu, pokud je v klidu nebo se pohybuje pomalu. Při rychlém pohybu ovšem ztuhne. Díky tomu se tato textilní technologie adaptuje na tvar těla, jeho rychlost i směr pohybu, a nositelku tak ani během náročného tréninku nic neškrtí ani nestahuje. Naopak podprsenka poskytuje příjemnou a potřebnou podporu, přesně takovou, jakou daný sport právě vyžaduje.

Detaily jsou důležité

„Jsme hrdí, že přicházíme na trh s produktem, který láme bariéry v oblasti, v níž byly ženy tak dlouho nespokojené. Inovace byly vždy součástí DNA značky Reebok, a i tentokrát bylo naším cílem transformovat jeden z nejdůležitějších fitness segmentů,“ říká Barbara Ebersbergerová, viceprezidentka Reeboku pro Performance Apparel.

Podprsenka PureMove prošla tříletým vývojovým procesem, během kterého Reebok laboratorně testoval pohyby hrudníku ve spolupráci s univerzitou v Delaware. Zajímavostí je, že standardy pro biomechanické testování těchto partií dosud zahrnovaly maximálně čtyři sensory pohybu a podpory. Reebok však pracoval s daty z 54 senzorů a při vývoji PureMove tak mohl zohlednit každý drobný biomechanický detail.

Minimalismus

Výsledkem je design, který funguje jako druhá kůže. Mezi další klíčové prvky podprsenky PureMove s reaktivní technologií patří:

  • Prodyšná perforace: Otvory na přední i zadní části vás udrží v chladu a komfortu.
  • Přirozené tvarování: Tvar předních panelů a chytře řezané hrany nijak neomezují v pohybu a nerozptylují při tréninku.
  • Minimalistická konstrukce: Podprsenka se skládá jen ze sedmi kusů tkaniny.

„Mohlo by se zdát, že pro lepší podporu budete potřebovat více materiálu. Ale díky použití Motion Sense technologie je to s designem PureMove přesně naopak,“ říká Danielle Witek, Senior Innovation Apparel Designer Reeboku, a dodává:

Minimalistický design podprsenky může klamat, ale nenechte se jím zmást. Každý detail je výsledkem letitého testování a výzkumu.

PureMove Bra je k dostání v 10 velikostech (XS až XL+). Do konce srpna ji zakoupíte exkluzivně na reebok.cz za 1 599 korun. Následně půjde do celosvětové distribuce.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě