Příběh české značky: Alexmonhart. Batohy, které chce celý svět


Za značkou Alexmonhart se skrývá žena, mladá česká talentovaná designérka Alexandra Monhartová. Do designového světa pronikla s pánskými motýlky a návrhem unikátního batohu v rámci své klauzurní práce. Dnes má vlastní store a kromě unisex batohů a doplňků plánuje rozvíjet svou značku o řadu dalších stylových produktů.

Již během studií Alex vyráběla doplňky a postupem času se začala zaměřovat na unikátní batohy. „Odešla jsem z práce a vybrala stavební spoření, takže jsem věděla, že mám čtyři měsíce na to, abych mohla být zavřená v ateliéru, pracovat na produktech, najít správné látky, dělat prototypy a začít dělat to, co chci. Ale byl to hec,“ říká designérka.

Na podzim roku 2014 své produkty poprvé představila na Prague Design Weeku, což bylo stěžejní. Od toho momentu věděla, že její rozhodnutí vytvořit svou značku mělo smysl.

„Bylo super, když mi lidé říkali: „Jo, to je přesně to, co hledáme.“ Je dobré, když víte, že je ještě nějaká díra na trhu, kterou eventuálně můžete zaplnit a lidem se vaše produkty líbí,“ vzpomíná na své začátky Alex.

Úspěch i v Asii

O dva roky později byla vybrána na veletrh výběrové pánské módy SEEK, který se koná v Berlíně. Alexmonhart je první česká značka, která se na veletrh dostala. V loňském roce otevřela designérka vlastní studio Alexmonhart Studiostore, ve kterém nabízí řadu nových věcí a chystá spolupráce jak s českými, tak i zahraničními značkami.

 „Kromě otevření studia jsme celý rok hodně prototypovali a snažili se vyvíjet nové věci, protože ty tři typy batohů, které jsme měli, by se mohly brzy okoukat. Díky tomu teď můžeme našim zákazníkům nabízet spoustu nových věcí. Uvidíme ale, jak dlouho v tomto prostoru vydržíme, protože aktuálně zařazujeme do portfolia také větší tašky, tzv. weekendery, a další novinky, takže vymýšlíme, jak prostor nafouknout, aby se sem všechno vešlo a bylo to hezky vystavené,“ směje se Alex.

Se svými batohy Alex proniká na Slovensko, do Francie, ale třeba i do Šanghaje. „V lednu jsme byli na pánském fashion weeku v Paříži a nyní tam na dámský posíláme našemu agentovi batohy. Fungujeme i pod asijskou agenturou, takže se naše produkty objeví také na šanghajském fashion weeku. Ale je to úplně jiný trh, obchod tam funguje jinak, tak uvidíme,“ dodává.

„Portfolio produktů budeme rozšiřovat také o praktické oblečení, které si můžete vzít kamkoli. Strašně se těším na to, co přijde. Dokážu si představit, že za dva roky bude existovat Alexmonhart židle. Pole působnosti je hrozně velké a mám fakt radost z toho, že si klidně můžeme zkusit něco jiného a věřím tomu, že to bude u té značky dávat smysl,“ těší se Alex.

V čem jsou její batohy unikátní?

Jsou vyrobeny z kůže v kombinaci s technickou textilií, která má zespoda na sobě pogumovanou vrstvu, díky čemuž jsou batohy nepromokavé. Hodí se to skvěle do města.

Batůžek můžete nosit jako klasický batoh nebo jako elegantní psaníčko. Stačí, když ho chytnete za horní dva rohy, zarolujete dovnitř a zůstane vám střední kapsa a pak 2 kapsičky po obou bocích. Celé to pak sepnete zezadu dopředu páskem a je to. Když je batůžek rozbalený, tak má uvnitř jednotlivé kapsičky, abyste v něm měli věci pěkně přehledně uložené.

Kde batohy koupit?

Batohy a další doplňky lze koupit na pražské Letné v Alexmonhart Studiostore, na e-shopu www.alexmonhart.com nebo ve Freshlabels. „Dodáváme také do Basmatee a nově teď do obchodu Czech Labels & Friends na pražském Chodově. Batůžky také seženete v Brně a Košicích,“ upřesňuje designérka.

Co je teď in místo zásnubních prstenů? Zásnubní piercingy!

Nejkrásnější fitness proměny, které vás donutí zamakat


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí