Pixar odhalil kouzlo animace. Výstava potrvá do konce května


Pixar

Světoznámé animační studio Pixar otevřelo v prostorách Křižíkova pavilonu E svou velkolepou výstavu. Putovní expozice zahájila pražský provoz v pátek 15. února 2019 a její brány zůstanou otevřeny až do 26. května.

Ožívání před vašimi zraky

Výstava ukazuje základní principy tvorby animovaných filmů a návštěvníkům přibližuje, jakým způsobem vznikají filmy, které znají z pláten kin. Americké studio stojí za vznikem slavných filmů, jakými jsou Toy story, Auta, Ratatouille, Příšerky s. r. o a mnoho dalších.

Mezi nejzajímavější exponáty patří stroj Zoetrop, ve kterém ožijí modely postaviček filmu přímo před zraky návštěvníků. Zajímavé je také velkoplošné kino Artscape. Výstava bude otevřena každý den.

3D fenomén

Expozice s názvem Pixar – 30 let animace je oficiální putovní výstavou studia sídlícího v americké Kalifornii. Návštěvníci, kteří si do Křižíkova pavilonu najdou cestu, uvidí stovky skutečných skic, na kterých najdou historicky první vyobrazení slavných postaviček filmů, které změnily pohled na animovaný film.

Studio Pixar dalo v roce 1995 filmem Toy story: Příběh hraček světu nový fenomén zvaný 3D animace. Od té doby stihli tvůrci, mezi které patří také český režisér a animátor Jan Pinkava, vyprodukovat takové snímky jako Auta, Ratatouille, Hledá se Nemo, Vall-I, V hlavě, Coco, Vzhůru do oblak a mnoho dalších. Studio získalo nespočet prestižních ocenění, včetně ceny americké akademie Oscar, kterých má ve své sbírce celkem čtyřiadvacet…

“Trvalo celkem čtyři roky vyjednat možnost uspořádání výstavy slavného studia v České republice. Jsme rádi, že můžeme veřejnosti nabídnout pohled na animaci z dílny těch nejlepších tvůrců světa,” řekla k výstavě Markéta Matoušková z pořádající společnosti Art Movement, která v minulosti přivezla do Prahy například expozici slavného tvůrce Tima Burtona.

Blesk i Příšerky

Výstava se nachází v jednom z pavilonu výstaviště Holešovice, který byl pro její potřeby kompletně přestavěn. “V pavilonu jsme vystavěli kompletně nový prostor. Vytvořili jsme několik samostatně fungujících kostek, ve kterých si návštěvníci vyzkouší různé aktivity spojené s tvorbou animovaného filmu. Speciální ocelová konstrukce zase slouží jako vyhlídková plocha, pod kterou se schovává stroj Zoetrop. Na návštěvníky čekají stovky skic, storyboardů, velkoplošné kino. Velký zájem čekáme také o model auta Bleska McQueena, který je na výstavě ve velikosti 1:1. Zájem bude jistě také o fotky s obřími postavičkami z filmu Příšerky s.r.o.,” dodala Matoušková.

Výstava bude veřejnosti otevřena od 15.2. do 26. 5. 2019 a návštěvníci ji mohou navštívit každý den. “Výstava nebude v Praze prodlužována tak, jak to u jiných putovních výstav bývá. Následně putuje do další země,” upozorňuje Matoušková za pořadatele. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketmaster nebo přímo v místě expozice.

Takže my už tam běžíme!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí