Pátý ročník bikového masakru ve Špindlu spustil registrace


Poslední únorový víkend bude Svatý Petr ve Špindlerově mlýně hostit závod pro bikery a vyznavače bezhlavě rychlé jízdy zasněženým kopcem. Pátý ročník vzrušujícího závodu, který pořádá česká biková legenda Michal Maroši, spustil registrace 3. února.

Slast i pro diváky

Dolů červenou sjezdovkou se při hromadném startu závodu Chinese Downhill pustí skupina adrenalinových šílenců. Akce, která si v průběhu prvních ročníků našla neotřesitelné místo v kalendářích všech vyznavačů podobných vylomenin i letos počítá s omezeným počtem 200 startujících, který bude podle očekávání velmi rychle naplněn. Pro ty, kteří by si bezhlavou jízdu dolů zasněženým kopcem neradi nechali ujít, je tedy nejvyšší čas zbystřit.

Pohled na dvoustovku neohrožených bikerů řítících se dolů neupravenou sjezdovkou je velkým lákadlem nejen pro samotné jezdce, ale i diváky. Ti mohou klání sledovat buď přímo na svahu, nebo v pohodlí přilehlé restaurace, která poskytne pohled na celý spodní hank a cílový prostor s depem a následným vyhlášením vítězů.

Drinky a party

Závod začíná po ukončení provozu na červené sjezdovce kolem 16. hodiny. „Stejně jako minulé roky se i letos pojede systémem 200 a 100. Tedy že z první kvalifikační jízdy všech závodníků postoupí prvních 100 do finále. První dole ve finále vyhrává,“ říká pořadatel Michal Mároši. Na sjezdovce ale bude živo celý den.

Těšit se diváci mohou na DJ show a krásné Jäger hostesky se zásobou drinků. Nepřestávejte lovit adrenalinové zážitky a dorazte v sobotu 23. února do Špindlerova Mlýnu fandit neohroženým jezdcům nebo se sami jedním staňte. Vstup na Chinese Downhill 2019 je zdarma, stejně tak i parkování na Hromovce (cca 10 minut chůze od areálu).


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli