Nevíte, co dělat v sobotu? Zajeďte si na GrandPrix Beroun!


V sobotu 23. června se v areálu skateparku v Berouně uskuteční 9. ročník exkluzivního celosvětového závodu ve skateboardingu GrandPrix Beroun. Systém závodu bude řídit celosvětově uznávaná organizace The Boardr. Stejně jako v předchozích letech zde budou k vidění ti nejlepší čeští i světoví jezdci. Součástí bude tradičně také doprovodný program, který nabídne koncerty hiphopových ikon v čele s fenomenální formací Marpo & TroubleGang.

Živý přenos

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice. Povědomí o závodu se velice rychle rozšířilo a brzy byl známý i v celosvětovém měřítku. V roce 2015 se stal jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) s potenciálem být jedním z kvalifikačních závodů na LOH v Tokiu 2020.

„GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší živě Česká Televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, který naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků,” říká Tomáš Vintr, zakladatel a pořadatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

Začíná se už v pátek

Program akce GrandPrix Beroun začne již v pátek 22. června příjezdy prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem. Závod přivítá skateboardisty z více než dvaceti zemí po celém světě. Na startovní listině nebudou chybět ani držitelé zlatých medailí z prestižních X Games nebo závodů Světového poháru.

Závodit bude také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a Martin Pek. Doplněna bude i slovenskou superstar a členem slovenské skateboardové reprezentace Rišem Turym, který je zároveň vítězem minulého ročníku akce.

Přijďte na drink

Hlavní závod kategorie PRO se uskuteční v sobotu 23. června a nabídne 20 nejlepších, pozvaných závodníků. Ty doplní ještě 5 divokých karet z České Republiky a 5 jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Jelikož akci bude živě přenášet kanál ČT Sport, adrenalinové zážitky nepřestanou lovit ani diváci u obrazovek. Neodmyslitelnou součástí akce bude i v letošním roce doprovodný program v podobě hudebního festivalu, který začne hned po skončení posledního závodu, cca v 19 hodin.

Hudební část programu se uskuteční přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku u vlakového nádraží, kde se na pódiu bude střídat jedna česká hiphopová ikona za druhou. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení takových hvězd, jako je Rest, Pil C nebo Marpo & TroubleGang v roli hlavního headlinera.

Po koncertech bude následovat také afterparty v režii Jäger DJ Akvamena, přes den  a celé závody budou hrát DJs LU2 a Lucky Boy. K dobré náladě všech zúčastněných tradičně přispějí i krásky z týmu Jägerbeets se zásobou ledově namražených drinků.

Takže pokud chcete na vlastní oči vidět světovou skateboardovou špičku, dorazte v sobotu 23. června na GrandPrix Beroun 2018 do areálu skateparku v Berouně. Vstup na akci je zdarma!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí