Sezóna letních kin je tu: Kam v Praze vyrazit na promítačku?


Stejně tak jako každé léto, i letos se během nejteplejších měsíců v roce dočkáme mnoha promítání filmů pod širou oblohou. Obliba velkoplošných promítaček rok od roku roste, a to především mezi mladými, kteří často využívají právě atmosferickou projekci pod hvězdami jako předehru noční zábavy. Hlavně v Praze vzniklo za poslední roky hned několik tradičních míst, kam si lidé chodí užívat letní kino. Ty nejzásadnější z nich vám představíme v řádcích níže. (Všechny zmíněné eventy naleznete na Facebookových stránkách jednotlivých institucí, včetně jejich kompletního programu a aktuálních informací.)

Cross Club

Letní kino před klubem Cross v pražských Holešovicích láká každý týden ve středu na celou škálu filmů od kultovních záležitostí jako Trainspotting, přes oblíbené anime studia Ghibli, až po kvalitní novinky všech možných žánrů. Jak napovídá samotný název, promítání se koná přímo před klubem, a tak nehrozí, že by vám během projekce vyschlo v krku.

Klubovna

Promítání v Klubovně v Pražských Dejvicích se letos zdařilo hned několikrát. Mezi odvysílanými tituly se objevil třeba nový Blade Runner nebo Teorie všeho. V nejbližší době se můžete těšit třeba na českou klasiku Tajemství hradu v Karpatech.

MeetFactory

Letošní program u zdi v MeetFactory bude rozdělen do čtyř bloků, které se od června budou střídat po měsíci. Každý z nich bude vyhrazen jinému žánru. Začíná se dojemnými snímky, červenec zase patří filmům zasvěceným legendárním muzikantům. V sprnu se přesuneme na východ a září je co se týče tématu zatím záhada. Stay tuned.

Kinobus

Projekt dopravního podniku hlavního města nemá obdoby. S cílem objet co nejvíce městských částí se tento modifikovaný dopravní prostředek jen za minulý rok pyšnil více jak padesáti promítacími večery. I letos je program více než nabitý, tak buďte ve střehu.

#kinobus

Příspěvek sdílený Autobusy Praha a velké okolí (@autobusy_praha_a_velke_okoli),

Stalin

Jeden z nejkrásnějších výhledů na město je z pražského “Stalina”. U kyvadla je možnost zhlédnout o něco méně známé, za to však o nic méně kvalitní tituly. V nejbližší době to budou třeba švédský film Čtverec a nebo snímek Věry Chytilové Panelstory.

Žluté lázně

Promítání na velkoplošnou obrazovku, pláž, voda a občerstvení. To není utopický scénář z dovolené, ale realita, kterou lze zažít kousek od centra Prahy ve Žlutých lázních. Letos nám zde nadělí třeba hned několik superhrdinských blockbusterů jako Wonder Woman, Thor: Ragnarok nebo Strážci Galaxie vol.2.

Mimo to můžete sem tam narazit i na mnohem méně známé alternativní scény, se kterými se setkáte třeba na některém z pražských dvorků. Stačí jen dobře hledat a pokud si nevyberete z výše zmíněné nabídky, na těchto skromných scénách máte další možnost. Akorát si dejte pozor na držení nočního klidu.

Stručný přehled dalších letních kin, včetně jejich programů a vysílacích časů naleznete v přehledu níže:

Program letních kin v Praze
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli