Michal Navrátil: Jaká byla jeho cesta na vrchol?


Azory

Letošní ročník cliffdivingových závodů Highjump se nezadržitelně blíží. Už v termínu 2. a 3. srpna 2019 se v bývalém žulovém lomu v obci Hřiměždice představí světová špička tohoto adrenalinového sportu.

Jednou z největších hvězd zde bude český skokan Michal Navrátil, který je již několik let neodmyslitelnou součástí světové série Red Bull Cliffdiving. Jaká byla jeho cesta na vrchol a jak dlouho trvalo vypracovat se a skákat z výšky 27 metrů?

Trnitá cesta

Michal Supratil, jak zní jeho přezdívka, kterou získal díky svému exhibičním skoku ve stylu komiksového hrdiny, patří mezi nejlepší cliffdivery současnosti i historie. Jeho cesta mezi ty nejrespektovanější skokany do vody z extrémních výšek byla trnitá.

Z úplného dna plaveckého bazénu se přes hřiměždický Highjump a skokanskou show v Číně dostal až do světové série Red Bull Cliffdiving, kde je dnes mezi nejzkušenějšími. Má na kontě několik vítězství v seriálu, je vicemistrem světa, díky svému sportu navštívil všechny kontinenty světa.

Ve videu uvidíte report z jednoho z posledních závodu Red Bull Cliffdiving Serie, který se konal na portugalských ostrovech Azory. Taky tam uvidíte najdete rozhovory s Gary Huntem, nejlepším highdiverem všech dob, Orlandem Duquem, skokanskou legendou, nebo Blakem Aldridgem, účastníkem olympijských her.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě