MC Xander poprvé v Praze a v Brně


MC Xander

„Je tohle beatbox, nebo a capella?“ ptají se fanoušci po celém světě. Není to vlastně jedno? MC Xander je v první řadě umělec, který si tyká s loopováním. A to takovým způsobem, že budete zírat s otevřenou pusou… A k tomu samozřejmě tančit! Představit svou poslední desku Hymns dorazí MC Xander už 28. srpna do klubu Cross v Praze a 29. srpna do Kabinetu Múz v Brně.

Spiritualita

MC Xander prorazil se svým debutem už v roce 2010. Deska Eyeopeness ho tehdy katapultovala mezi světovou špičku beatboxingu. Britský muzikant na ní dokázal fanouškům dubu, reggae a drum and bass, že k sebevíc promyšlené produkci ve výsledku stačí jen mikrofon a pár efektů. Jeho hudba nezná syntezátory, což rozhodně nebývá u elektroniky zvykem. Xander si směle vystačí jen se zpěvem, rapem a beatboxem.

Hudební publicisté z celého světa hodnotí tvorbu MC Xandera jen pomocí superlativ. Tomuto jedinečnému zjevení na alternativní elektronické scéně přidává plusové body i fakt, že pochází z africké Keni.

Spiritualita, která Xanderovu tvorbu protíná skrz na skrz, tak rozhodně není předstíraná. Na pódiu často působí jako africký šaman, který dorazil z budoucnosti či paralelního vesmíru a publiku nikdy netrvá moc dlouho propadnout jeho hypnotickým rytmům. Obzvlášť když je umělec kombinuje s nekompromisním rapem a loopovanými vokály!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print