Label Ty Nikdy vyrazil nahrávat do Berlína. Náš koncept je přátelství, říká Idea


Když v roce 2012 vydali kluci z Ty Nikdy první společné album Label, jenom potvrdili, že prakticky cokoliv vyjde z téhle stáje ven, stojí za to mít ve sluchátkách. Nonstop. Značka Ty Nikdy se totiž za pár let stala zárukou kvality, poctivě odvedené práce a precizně dotažených myšlenek. Teď tahle parta vyráží do berlínských Red Bull Music Studios nahrávat finální podobu druhé desky, která by měla vyjít letos v říjnu.

Kdo s tím začal?

Prakticky všechny tracky vznikly během dvou několikadenních soustředění na chatě v Jizerských horách. Tam se Idea, Rest, Paulie Garand, Kenny Rough, MC Gey a další zavřeli, aby do beatů napsali texty. A šlo jim to možná až překvapivě rychle.

„Nebyly tam totiž žádný rušivý elementy, žádný SMSky nebo emaily,“ svěřil se Banger.cz zakladatel labelu Idea. Do Berlína si tedy Ty Nikdy vezou  připravené pracovní verze skladeb, které dali dohromady právě v „divočině“. „Ale myslím, že přímo na místě by mohly nějaký další věci vzniknout taky. Byl bych strašně rád, jelikož to je totiž ta síla momentu,“ říká rapper, který byl právě tím, kdo s myšlenkou na druhou desku přišel jako první a společně s lidmi z Red Bullu se pak stal i hnacím motorem během celé tvorby. „S nápadem jsem sice přišel já, ale myslím, že na jazyku to vlastně měli úplně všichni,“ dodává.

Dokument

Do luxusního a vyhlášeného studia, které sídlí v berlínské čtvrti Kreuzberg, se vydají kompletně všichni rappeři a producent Kenny Rough, který bude mimo jiné celou desku editovat. Právě fakt, že se do procesu zapojil každý článek labelu, je jedna z věcí, které dělají celý počin ještě mnohem zajímavější.

Na místě se pak ale nebude jen nahrávat. Že přímo z Berlína vznikne nějaká povedené série snímků, značí i fakt, že si s sebou berou dvorního fotografa, který bude zachycovat celou atmosféru. Kromě klipu na jednu ze skladeb se pak prý chystá i natáčení dokumentu o nové desce, která ale zatím ještě název nemá.

„Momentálně hledáme ten nejlepší a vybíráme asi ze tří variant. Jeden z názvů nás navádí právě i na určitou provázanost celýho alba,“ říká Idea a dodává, že i když deska zřejmě nebude mít koncept, rozhodně bude mít hlavu a patu.

„Každej track je totiž dost specifickej. My jsme se rozhodli udělat album společně, což se tady fakt nevidí moc často. Takže pro nás je vlastně dostatečnej koncept to naše přátelství,“ uzavírá s tím, že do Berlína se nejvíc těší na chvíle, až bude odříznutý od všech svých povinností i práce a bude se společně s ostatními soustředit jen na jednu věc.

Do Berlína vyrazili Ty Nikdy 28. května a vracet se budou 1. června. Na první vlaštovku si budeme sice muset ještě chvíli počkat, ale podle aktuální formy všech rapperů i producentů to bude určitě stát za to!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí