Rozhovor: Dryman nám exkluzivně poodhaluje Einz Zwei Dryman Mixtape CD Vol. 3


Jméno Dryman našim čtenářům určitě není třeba blíže představovat. Tenhle producent platí za jednoho z nejvšestrannějších na tuzemské scéně a jeho četné kolaborace s často nezvyklými kombinacemi interpretů to jen a jen potvrzují. Aktuálně se Dryman téměř po třech letech vrací se sólovým projektem, a sice se závěrečným mixtape CD z trilogie Einz Zwei Dryman.

Projekt je to opravdu nabitý. Celkem se můžete těšit na 24 skladeb s neuvěřitelnou sestavou 45 emcees z Česka, Slovenska a Velké Británie! Nekompromisní bass, špinavý grime a neskutečný cit pro zvuk. To je Dryman. Na tomhle projektu se rozhodl podrobně zmapovat to nejlepší, na čem se v posledních letech podílel. Výsledných 78 minut hudebního materiálu obsahuje i známé bangery jako Dvakrát TolikKimbo Slice nebo remix na hymnu Dal Sem Spliff z dílny SmackaWhite Russiana.

Pár otázek…

Na Drymanově webu Dryman.cz si můžete objednat fyzickou kopii CD, digitální prodej bude spuštěn o měsíc později. Křest proběhne už 2. února v holešovickém Cross klubu. Na akci nebude chybět třeba hvězda britské bass taneční scény Sammy Virji nebo domácí 2xTolik crew. Chybět nebude ani MeralZ-Kat a další hosté.

Dryman nám dnes exkluzivně představuje cover, tracklist a dokonce i ukázku projektu. Při té příležitosti jsme se jej zeptali na pár otázek.

Co se týče vydávání, patříš pravděpodobně mezi nejaktivnější producenty u nás. Co pro tebe ucelený projekt dnes znamená? V době, kdy spousta lidí dává přednost singlům a zaměřuje se spíše na streamovací služby a podobně.

Znamená to pro mě souhrn událostí, část života, ucelenější pohled na věc. Einz Zwei Dryman trilogie je v podstatě souhrn různých časových období a je krásně vidět vývoj, kam se posouvám. Chtěl jsem, abych měl rap věci pohromadě a bylo to pro posluchače víc easy. Nemusejí nic hledat, dostanou sbírku, kde najdou všechno.

Na tvých produkcích můžeme slyšet často i zahraniční jména. Jak to máš s nějakými idoly a nesplněnými sny? Ženeš se dopředu i v tomhle směru?

Hudbu dělám od roku 1999 a od té doby jsem si odškrtal už pěknou řadu splněných snů. Musíš mít sny, aby se mohly stát skutečností. Měl jsem vysněné CZ MCs a se všemi jsem udělal track. Chtěl jsem chodit do rádií, vydat CD, 12“ desku, hrát v Roxy a v O2 Aréně, mít super studio… Všechno se splnilo. Hlavní je se nezastavovat a jít dál. Poslední dobou se toho dost změnilo. Sny se přesunuly za hranice ČR. Několik zahraničních vystoupení už proběhlo a další jsou v plánu. Další ze snů byla i recenze v legendárním tištěném DJMag magazínu a najednou to byla skutečnost. I z maličkostí se může stát raketový motor. Jednou mi psal kamarád z Londýna, že nahrává ve Wileyho studiu a Wiley tam chválí moje beaty… To byl super pocit. Moje vysněná spolupráce by byla s Wiley, Giggs, D Double E, Donae’o nebo s Craig David. Věřím, že minimálně jedna z nich klapne.

Produkuješ pro striktní rappery, ale cizí ti nejsou ani žánrové přesahy. Je to pro tebe jen muzika a škatulky neřešíš? Nebo máš pocit, že je dnes vše už natolik propojeno, že je to vlastně fuk?

Vždycky mě bavilo klonovat hudbu a míchat dohromady prvky z víc žánrů. Hudba je vlastně univerzální jazyk, něčemu rozumíš, ale něčemu vůbec … Nechci říkat, že je dobrá a špatná hudba. Já myslím že žánrové přesahy jsou to nejzajímavější, co současná hudba nabízí. Čím víc se hudba propojuje, tím líp.

Tracklist

 1. DRYMAN & DENOIR – FALL BACK! FEAT. SCRUFIZZER
 2. DRYMAN & SOULCOX – STOP TIME FT. ASAP JARDA & GLEB
 3. SMACK – CALKIN RIDDIM FT.SCRUFIZZER, TCHAGUN, MILLY MAJOR, RADOŠ, PLIO, GLEB, FLIRTA D (PROD. DRYMAN)
 4. DRYMAN & SOULCOX – DVAKRÁT TOLIK FEAT. PAIN, TUBS, BLAKO, BRAUSH, JOSHUA, RIDIG, BATRS
 5. DRYMAN – YOUNG GUNS CZ ft. PAIN, RIDIG, PLIO, ROOK, BRAUSH, TUBS, JOSHUA, BATRS, SKILLA ,BLAKO
 6. TUBS – NOČNÍ VIBE (PROD. DRYMAN)
 7. SMACK – DAL SEM SPLIFF FT. WHITE RUSSIAN (DRYMAN & SOULCOX REMIX)
 8. DRYMAN & SIXTY P BEATZ – SICK FT. ZEO
 9. JOSHUA – ZNOVA (PROD. DRYMAN & SOULCOX)
 10. PAIN – ŽÁDNÁ ZMĚNA (DRYMAN REMIX)
 11. DRYMAN & SOULCOX – SWITCH FT. SLAY & SMACK
 12. PAIN – NEZAJÍMÁ (DRYMAN REMIX)
 13. HUGO TOXXX – GRAVITY (DRYMAN & SOULCOX REMIX)
 14. PLIO – ZAPÁLIM TEN ZOOT (DRYMAN REMIX)
 15. SMACK & FUCKSTROY – KIMBO 2016 (PROD. DRYMAN & SOULCOX)
 16. JOSHUA – V ČR BY TO CHTĚLO VÍC REWINDŮ FT.TUBS (PROD. DRYMAN)
 17. DRYMAN & SOULCOX – YOUNG GUNS CZ 2 ft. ANSELMO, KOJO, SHORTY, PEMAN, DONY DEE, KLAPMAN, ŠTVEREC, DOM, JAMAL
 18. BBM – VEDEME MY FT. PANA (PROD. DRYMAN)
 19. DRYMAN & DENOIR – FALL BACK! FEAT. SCRUFIZZER (WBWOY REMIX)
 20. $$$ DOLLAR PRYNC LLL – HUL SKÉRO FT. GHEEZ (DRYMAN & SOULCOX REMIX)
 21. SKRYPKO – ŘETĚZ JAK HOVADO (PROD. DRYMAN)
 22. DRYMAN & PUPPS – ONE WAY TICKET
 23. LADY SHOCKER x JOSHUA x PUPPS x RIDIG – FUNK’D UP NIGHT (PROD. DRYMAN & SOULCOX)
 24. CALIN – PERFECT WEEKEND (DRYMAN & SOULCOX REMIX)


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě