Jak mít na podzim energii?

podzim

Přechod ročních období bývá náročný nejen po psychické stránce, úbytek slunečních paprsků může mít dopad také na naše energetické zásoby. Pokud potřebujete nakopnout a mít energii na rozdávání, inspirujte se tipy pro dobrou náladu.

Oříšky 

Ořechy jsou obecně známým nakopávačem. Místo odpolední kávy sáhněte po pořádné porci vitamínů a zařaďte je do svého jídelníčku.

„Ořechy obsahují mnoho prospěšných látek a jsou plné zdravých tuků a minerálů, které jsou důležité pro správné fungování organismu,” říká Pavel Malý, produktový specialista značek VitaNut a VitaCup.  

Hudba

Hudba vás příjemně naladí. Chcete-li se po celodenním pracovním shonu zbavit stresu a napětí, pusťte si oblíbené písně ze stylového reproduktoru.

“Hudba vystihuje lidské emoce a má blahodárný vliv na chod srdce a krevní tlak,” popisuje Kateřina Trnková, Sales & Marketing Manager pražského showroomu VOIX, který se specializuje na prodej prémiové audio a videotechniky.

Pohyb

Je známou pravdou, že díky pravidelnému pohybu jste nejen zdravější a štíhlejší, ale také šťastnější. Během sportu totiž vyplavujete hormony štěstí a skvěle si vyčistíte hlavu. Abyste měli na výkon dostatek energie, dejte si před jeho začátkem sacharidový drink.

“Ideální je před výkonem použít powedrink, který se skládá z více druhů sacharidů. Ty se do těla uvolňují postupně během výkonu a díky tomu získáváte energii postupně a rovnoměrně několik hodin. Powerdrink by neměl obsahovat kofein, barviva ani sladidla, aby nezatěžoval žaludek,” vysvětluje Josef Andrle, kondiční kouč a autor powerdrinku Edgar.

Spánek

Kvalitní spánek je alfou a omegou zdravého životního stylu. Pokud míváte problémy s usnutím, použijte po koupeli přírodní tělový krém s levandulí. “Právě levandule spánek ještě více prohlubuje a její vůně má údajně srovnatelné účinky jako léky na spaní,“ říká Šárka Hasara, zakladatelka přírodní kosmetiky Alma, která je k dostání v síti prodejen CVRK.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO