Jak dopadlo debutové EP zlínského DJ Kadra?


DJ KADR

Zlínský DJ a producent KADR se na tuzemské scéně pohybuje posledních pár let, během kterých objel celou republiku se svými sety. Když jsme se před několika měsíci dočkali jeho prvního producentského singlu, nejspíš ještě ani on sám netušil, že hned s tím následujícím vystřelí hned do několika hitparád na streamovacích službách, jako jsou Spotify nebo Apple Music. Každý hit se samozřejmě počítá, dovede ale zaujmout i s debutovým EP Kadr, you did this one, které právě spatřilo světlo světa? I na to jsme se ho zeptali v našem rozhovoru.

Proč ses v rámci prvního projektu rozhodl pro pouhé čtyři skladby?

Původně jsem pracoval s konceptem o více skladbách, ale nakonec jsem se rozhodl vydat pouze ty, ze kterých jsem měl já osobně největší radost. Zároveň se jedná o debutový projekt, který mě měl představit jako producenta. V tomhle směru bych nechtěl posluchače hned na začátek zahltit a raději vsadil na kvalitu než kvantitu. Několik skladeb mi tak zůstalo v šuplíku a není vyloučeno, že se objeví někdy v budoucnu.

Jak vnímáš své propojení mezi producentem a DJem?

Jako DJ jsem začal hrát asi před třemi lety a celou tu dobu jsem si pohrával i s produkcí. Cítil jsem ale, že bych měl počkat na správné načasování. Teprve na začátku letošního roku jsem se tak rozhodl vystoupit na veřejnost i jako beatmaker. Rád mám obojí; miluju jezdit shows, ale zároveň potřebuju i tvořit. Navíc je skvělý pocit hrát na parties své vlastní věci.

Dočkáme se ještě nějakého videoklipu?

Určitě, už na začátku prosince točíme video k tracku Benz, na kterém mi hostuje Riad. Zároveň by měl vyjít ještě remix na skladbu No my ne, na kterém se pohromadě objeví všichni hosté z EP.

Už jste Kadrovo EPčko slyšeli? Jak vás baví? Myslíte, že je na české producentské scéně místo pro mladou krev?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí