Falešné kousky Supreme nebo Gucci se hojně prodávají přes Instagram

Fake Supreme

Všichni víme, že sociální síť Instagram je skvělou platformou na propagaci téměř čehokoli. Aktuálně se její prostředí stalo velmi živým podhoubím pro prodej falešných kousků od SupremeGucci nebo třeba Louis Vuitton. Pro tuto ne právě legální činnost se tady navíc objevila celá řada speciálních hashtagů, pod kterými zájemci mohou podobné zboží najít.

Bude možné to řešit?

O problematice informoval internetový projekt Gost Data, který nezávisle analyzuje data z různých sítí. Pokud se podíváme například na hashtag #MirrorQuality, pod kterým padělky najdeme, zobrazí se téměř milion unikátních příspěvků! Při použití hashtagu #Replica jsou to dokonce dva miliony postů!

Velké módní značky, které zástupci společnosti Ghost Data již kontaktovali, jsou rozhořčené. Instagram je v tomto případě ale celkem málo aktivní a těžko říct, jestli v blízké budoucnosti bude vůbec možné podobné problémy řešit.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO