9 informací o Instagramu, které zaručí, že ten svůj budete mít hezčí


Instagram

Instagram je v dnešní době sociální sítí číslo jedna. Facebook pomalu uvadá, respektive je to tam samá názorová přestřelka. Instáč nám přijde zábavnější. Navolíte si, jaké fotky chcete vidět, a jede se. Žádné (nebo skoro žádné) zdržování a nervování s texty.

Jak ale na to, aby i váš účet byl lákavý pro ostatní uživatele Instagramu? Když hledáte informace o tom, jak si vylepšit Instagram, často se vám dostane jen obyčejných rad. Například že máte používat stejný filtr na fotky nebo že se máte zaměřit na konkrétní věc (například jen fotky svého psa). Co ale udělat dál proto, aby vám přibývali followeři?

  1. Modrá / zlatá hodina. Můžete vyfotit špatnou fotku, ale díky různým aplikacím ji můžete pak postprodukčně o dost vylepšit. Víte, co vám ale dost usnadní práci? Mít dobrou fotku samu o sobě. Hned. Jak na to? Asi je vám jasné, že při focení je důležité světlo. Aplikace Blue Time vám ukáže, kdy je v místě, ve kterém se pohybujete, tak zvaná modrá, případně zlatá hodina. To je doba, kdy je nejlepší fotit. Díky této apce si tak můžete fotoshooting hezky naplánovat a nefotit zbytečně v poledne…
  2. Jednotný styl. Je dobré udržovat jednotný styl svého profilu. Pokud si tedy třeba vyberete, že budete fotit ve zlaté hodince, měli byste se toho držet. Když pak někdo rozklikne váš profil, bude hned vědět, co od vás čekat.
  3. Informace. Na profil napište pár osobních informací – kdo jste a co se na vašem profilu dá najít. Když vás někdo rozklikne, může se podle toho rozhodnout, jestli je pro něj relevatní vás sledovat. Klidně do bia zapojte smajlíky (nám to trapné nepřijde).
  4. Fotoeditor. Používejte fotoeditor, nejen filtry, které nabízí Instagram. Spousta bloggerů doporučuje zejména Snapseed. V něm najdete například i funkci čištění, díky které můžete z fotky odmazat třeba zásuvku, která za vámi nechtěně vykukuje a kazí snímek.
  5. Časovač. Aplikace When To Post vám ukáže, kdy je na vašem účtu nejlepší publikovat příspěvky, aby se dostaly k co nejvíce lidem. Liší se to i dny!
  6. Shake it. Díky aplikaci Post Vu můžete naplánovat, kdy má váš příspěvek vyjít, případně hýbat s obrázky tak, aby váš profil byl co nejhezčí. Bohužel to nejde zpětně, takže s fotkami, které jste na Instagram nahráli “natvrdo”, už nehnete.
  7. Shadowban. Znáte tenhle pojem? My o něm donedávna nevěděli, ale je dost důležitý! Jedná se o hashtagy, které jsou potlačeny. Dokonce existují hashtagy, které se mažou úplně (nic pod nimi nenajdete), mezi ně patří například tities. Shadowbany se neustále mění, takže se vyplatí sledovat aktuální seznam. Když shadowbany použijete, váš příspěvek s nimi se zobrazí jen vašim followerům, ale ne potenciálním novým fanouškům, čímž si základnu nerozšíříte…
  8. Lajkujte a sledujte. Zjistili jsme, že se fakt vyplatí lajkovat a sledovat nové a nové lidi, případně hashtagy. Zaprvé vám to rozšíří obzory (a najdete třeba i inspiraci na stylizaci fotek), zadruhé vás mnozí z nich začnou sledovat zpátky, a to se vyplatí.
  9. Trapné hashtagy ne. Použít dvacet hashtagů je podle nás v pořádku, ale měly by být relevantní. Takže vynechte trapné followforfollow a podobně. Hashtagy by taky měly být zacílené na konkrétní publikum, tedy pokud píšete české popisky, i hashtagy by měly být české – získáte tak české fanoušky.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli