Hip Hop Kemp v obklíčení policie. Brutální kontroly kvůli drogám


Policie se zaměřila na letošní Hip Hop Kemp, který se konal od 15. do 17. srpna v Hradci Králové. Podle organizátorů byly její zásahy nepřiměřené a akorát odrazují jak vystupující, tak návštěvníny, podle policie byl ale její postup adekvátní situaci. Na festivalu bylo 9000 lidí po loňských 16 000.

„Z festivalu, který byl fenoménem, padáme na dno. Důvodem je neadekvátní represe policie,“ řekl organizátor festivalu Radek Maliník. „Nasazení sil a prostředků všech zúčastněných složek bylo zcela na místě,“ uvedla naopak pro ČTK mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Delikty

Policisté zkontrolovali 2707 lidí a 1357 vozidel a uložili pokuty ve výši 500 000 korun a kauce ve výši 760 000 korun. Zjistili 261 různých deliktů, 184 z nich se týkalo drog. Z nich 12 policie vyhodnotila jako trestný čin, 130 jako přestupek a dvaačtyřicetkrát šlo o řízení pod vlivem drog, píše web Echo24.cz.

Zadrženo bylo 14 lidí a do policejní cely jich bylo umístěno osm. Policisté též řešili dva majetkové trestné činy, tři opilé řidiče, 47 přestupků v dopravě a 25 přestupků v souvislosti s pobytem cizinců.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě