Dokument Nová šichta získal díky stovkám podporovatelů finance na dokončení


Tomáš Hisem

Horník a baníkovec Tomáš Hisem téměř čtvrt století pracoval jako horník. Když musel Důl Paskov po útlumu těžby opustit, stál před rozhodnutím, co dělat ve svém životě dál. K překvapení všech se rozhodl, že se chce pokusit rekvalifikovat na programátora.

Film všech

Filmový štáb v čele režisérem Jindřichem Andršem jeho nelehké snažení dalších několik let sledoval, aby dal vznik humornému dokumentu Nová šichta o boji se zažitými zvyky, i trhem práce. Dokument je těsně před dokončením. V kinech bude díky podpoře fanoušků uveden v příštím roce. Tomášův příběh oslovil na serveru Hithit stovky lidí, kteří přispěli na jeho obrazovou a zvukovou postprodukci a výrobu distribučních kopií celkem 260 412 korun!

“Film už teď není jen náš, ale také vás všech! Moc si vaší důvěry vážíme, bereme ji s úctou a těšíme se, až vám výsledný film ukážeme. Ohromně děkujeme za celý náš štáb, i velkou spoustu dalších lidí, kteří se na realizaci podíleli a dál podílí!” vzkazuje režisér Jindřich Andrš.

Intimní a humorný portrét

Intimní a zároveň humorný portrét Tomáše Hisema otevírá řadu aktuálních společenských otázek. Stále větší část manuální práce se automatizuje. Dle prognózy McKinsey Global Institute má v příštích dvanácti letech přijít o práci 800 milionů lidí důsledkem automatizace práce.

Tomášův příběh se tak stává příběhem mnoha dalších. Firmy dnes na trhu práce nedávají mnoho šancí lidem kolem padesátky. Sám Tomáš rozeslal 250 životopisů, než dostal jednu pozvánku na pohovor. Film Nová šichta ukazuje, proč dělají personalisté chybu a jak mohou být padesátníci přínosem, díky svým životním zkušenostem a loajalitou.

Chystaný debut by měl přijít do kin v příštím roce. Produkčně za ním stojí společnost moloko film, která vyrobila například oceňovaný snímek Špína Terezy Nvotové, koproducenty jsou FAMU a Česká televize. Nová šichta byla podpořena i Státním fondem kinematografie a účastnila se několika prestižních mezinárodních workshopů – Ex Oriente, Doc Inkubator a byla vybrána pro prestižní prezentaci na East Doc Platform.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print