Devadesátkový skateboarding ožívá. Do kin míří nový film Jonaha Hilla


Devadesátky

Do kin vstupuje 8. července film Devadesátky, který natočil herec Jonah Hill (Superbad, Vlk z Wall Street) a jehož ústředním motivem je skateboarding. Hill se snaží devadesátkovou skejtovou scénu v L.A. ukázat co nejautentičtěji, místo herců si tak vybral ridery z místních skateparků.

Borci

Koho ve filmu uvidíte? Sunny Suljic si sice už v několika filmech zahrál, jinak je to ale profesionální jezdec se značkami jako adidas nebo Illegal Civilization v zádech. Skateboardingu se věnuje od tří let a pro profesionální kariéru se rozhodl v sedmi letech, kdy se naučil kick flip – trik, který mu podle vlastních slov ukázal, o čem skateboarding vlastně je.

Na několik jeho bangerů se můžete podívat tady:

Na-Kel Smith je synovcem skejtové legendy Kareema Campbella, který mu také dal první prkno. Smith jezdí za Fucking Awesome, Supreme a adidas, s nimiž také navrhuje boty. Kromě streetu se věnuje také rapu. Je zakládajícím členem Odd Future, kde s ním působí ještě Tyler, The Creator a Earl Sweatshirt.

Olan Prenatt pochází z Venice Beach v Kalifornii a závodně jezdí už od mala. Jeho jméno je spjato se značkami Rogue Status a Illegal Civilization a díky svému výraznému vzhledu se prosadil taky jako model. Olan dominuje hlavně ve streetu, kde máloco unikne jeho perfektním grindům. Devadesátky jsou jeho první film.

Rybí oko

„Devadesátky jsou v podstatě o mláděti, které se snaží vybojovat si místo ve smečce. A taky jsem chtěl natočit film o skejtování, který to téma jenom lacině nevyužívá pro cool záběry“, říká o filmu Jonah Hill.

Aby se co nejvíc přiblížil dobové atmosféře, natočil Devadesátky na Super 16 mm a na své si přijdou i fanoušci devadesátkových skejtových videí. Jedna z postav (hraje ji skater Ryder McLaughlin) má totiž neustále kameru v ruce. Tvůrci objednali hory VHS kamer z roku 1995, takže se můžete těšit na typicky ostré VHS záběry a dojde i na rybí oko.

Tady se můžete podívat, jak se “herci” z Devadesátek poprali s triky od fanoušků:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí