Dačice přivítají evropský a český pohár ve sjezdu na horských kolech Downtown


Downtown Europe Cup Dačice

V sobotu 14. září se v centru jihočeského městečka Dačice pojede závěrečný závod šampionátu Czech Downtown Series. Jedná se o vyvrcholení několika závodů, při kterých jezdci soutěží ve sjezdu na horských kolech v centrech měst.

Poslední letošní tuzemský podnik byl zařazen do evropského pohárů, a tak se dá očekávat účast předních jezdců starého kontinentu. Kromě závodu čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program, při kterém nepřestanou lovit zážitky.

Kdo vede?

Stovka závodníků z Čech i Evropy. Dřevěné překážky, přeskoky kašny, velká rychlost i krkolomné pády. Taková rizika přináší závody ve sjezdu na horských kolech v centrech měst, které se letos uskutečnily pod hlavičkou Sparkaase Czech Downtown Series.

V Dačicích půjde tuto sobotu o čtvrtý a finálový závod podniku. Na průběžném prvním místě je nyní závodník Dominik Bak, kterému dýchá na záda Alexandr Sidor. Ten bude závodit ve svém domácím prostředí, a bude se tak snažit před vlastním publikem strhnout vedení na svou stranu.

Záludné překážky

Na závodníky čekají záludné překážky. Půjde o přeskok městské kašny, průjezd dodávkou, nízkým podchodem nebo dokonce interiéry městského úřadu! Každý rok se do Dačic sjede velké množství návštěvníků, aby show viděli. Letos jich pořadatelé očekávají okolo 2000.

Po skončení závodů čeká na závodníky a návštěvníky hudební doprovodný program s kapelou Pipes and Pints a dalšími, kdy ledově namražený Jägermeister poteče proudem. Celý program začíná v 11 hodin dopoledne. Vidíme se?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí