Becherovka otevřela zrekonstruované Návštěvnické centrum. Co tam najdete?


centrum

Společnost Jan Becher Pernod Ricard otevřela pro veřejnost Návštěvnické Centrum Becherovky v nové podobě. Během dvouměsíční rekonstrukce, která probíhala na sklonku loňského roku, a dolaďovacích prací letos v zimě se povedlo zmodernizovat kompletně celé prostory centra a rozšířit stávající expozici.

Změny jsou tak rozsáhlé, že došlo i k nahrazení původního názvu. Vývěska teď nově hlásá Návštěvnické centrum Becherovka místo dřívějšího Jan Becher Muzeum.

Nové Návštěvnické centrum Becherovky se od původního muzea liší hlavně vzhledem a novým konceptem. „Po loňském redesignu etikety byla rekonstrukce muzea dalším logickým krokem, jak se více přiblížit i mladším generacím. Chceme, aby se návštěvníci u nás bavili, a tak jsme se odklonili od klasických statických muzejních expozic a přišli s novým interaktivně zábavným formátem prohlídky. Věřím, že se to setká s úspěchem,“ říká Jakub Loos, manager značky Becherovka.

Nové interaktivní expozice

Nová expozice se skládá ze tří částí, které dohromady vypráví jeden ucelený příběh. Tradiční historickou část, která začíná shlédnutím filmu v kinosále, nově doplňuje část interaktivní, kde návštěvníci zapojí všechny své smyslové vjemy a seznámí se s výrobním procesem Becherovky. Kromě jiného budou moci nasát vůni tajných bylinek a koření, která se k výrobě Becherovky používají, ochutnají karlovarskou vodu, zkusí si sami vyrobit alkohol nebo díky virtuální realitě nahlédnou přímo na stáčecí linku do továrny, kde se Becherovka vyrábí.

„Snažíme se zapojit všechny smyslové vjemy návštěvníků a co nejvíce je vtáhnout do výrobních procesů i kouzelného světa Becherovky. Chceme, aby si z prohlídky odnesli opravdu autentický zážitek,“ popisuje Lada Naidrová, managerka Návštěvnického centra Becherovka. A právě proto čeká na návštěvníky v závěru prohlídky velice oblíbená degustace čtyř vzorků. Kromě Becherovky všichni hosté okusí i Becherovku Lemond, Cordial a KV14.

Multi

Prohlídka je dostupná ve čtyřech jazycích (čeština, angličtina, němčina a ruština) a lze ji nově absolvovat jak samostatně, tak i s průvodcem. Základní vstupné (180 korun) zahrnuje degustaci Becherovky, Becherovky Lemond, KV14 a Cordialu. Dále se nabízí i rozšířené vstupné (245 korun) doplněné o plnohodnotný drink Beton, a exkluzivní vstupné (345 korun) zahrnující i unikátní mix stvořený přímo pro návštěvnické centrum.

Rekonstrukcí prošel také bar a lounge v budově původní fabriky. Přibyla například stěna ze sudů, v nichž zrály první litry Becherovky, nebo unikátní sedací souprava, která patřila přímo rodině Becherů.

Výlet

V baru se posadí až 55 lidí a lze si ho od nynějška pronajmout i k soukromým akcím. Pronájem je možné kombinovat i s prohlídkou a ochutnávkou. Pro turisty je připravena i zrekonstruovaná firemní prodejna, která nabízí široký sortiment nejen produktů portfolia firmy Jan Becher, ale i oblíbené suvenýry jako například Becherovy lázeňské oplatky, skleničky a mnoho dalších dárkových předmětů.

Návštěvnické centrum Becherovka se nachází v historické budově „Steinberky“ v centru Karlových Varů a je otevřené vždy od úterý do neděle v čase 9:00–12:00 a 12:30–17:00. Tak až někdy budete v Karlových Varech, víte, kam zajít!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí