Banksy namaloval na jeho garáž graffiti, on teď šílí z fanoušků


Umělec Banksy v prosinci namaloval na zeď garáže v Port Talbot chlapce chytajícího vločky, aby tak upozornil na znečištění vzduchu. A asi netušil, co tím způsobil majiteli objektu Ianu Lewisovi. U zdi se to teď hemží obdivovateli Banksyho díla, zatímco majitel garáže by od nich už chtěl mít pokoj a žít jako dřív – v klidu a nerušeně.

“Je toho na mě prostě moc. Snažím se řídit tuhle uměleckou atrakci sám. Každý den, ve dne v noci, sem přichází až tisíc lidí. Neumím se s tím vypořádat,” řekl deníku The Telegraph majitel garáže.

S ochranou objektu mu pomáhá místní rodák, herec Michael Sheen, který mu pomohl zaplatit ochranku, aby dílo někdo nezničil nebo neukradl, uvedl web Aktualne.cz. “Ze začátku jsem netušil, že je to Banksyho dílo. Řekl jsem si, že je to fantastický kousek, že ho přikryju a nechám si ho pro sebe. Pak se ale na Facebooku začalo spekulovat, že se jedná o Banksyho…” popsal Lewis.

Skoro ho ukradli!

Šílenství bylo tak velké, že si prý někteří návštěvníci chtěli kousek díla odlomit. “Dokonce se mluvilo o tom, že lidi jej chtěli vydlabat a vzít si domů pro sebe. Chtěli ho ukrást,” uvedl rozhořčeně Lewis.

“Jsem ve stresu, spadlo to na mě jako bomba. Chtěl bych se prostě vrátit ke svému normálnímu životu. Je to umělecký poklad, ale je to na mě příliš,” dodal majitel garáže s tím, že přemýšlí o tom, že dílo oseká a někam odveze a někde ho schová.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli