Apple představil nové iPhony: Lepší baterka, větší displej i možnost dvou SIM karet


Apple na prezentaci představil nové telefony. Přístroje dostaly název iPhone XS a XR, přičemž XS bude mít i větší verzi XS Max. Jejich cena je od 799 dolarů (17 600 korun) za XR po 1099 dolarů (24 200 korun) za XS Max.

Rychlejší apky

Telefon iPhone XS má lepší rozlišení obrazu a lepší zvuk než jeho předchůdce iPhone X. Je voděodolný a má displej OLED, který využívá technologii organických elektroluminiscenčních diod. Úhlopříčka přístroje je 14,7 cm. Větší verze XS Max má úhlopříčku 16,5 centimetru.

Kapacita paměti dosahuje až 512 GB. Aplikace se mají otevírat až o 30 procent rychleji. Také baterie má delší životnost. XS Max má dokonce zatím největší baterii použitou u telefonu Apple a měla by mít o hodinu a půl delší výdrž, uvádí ČTK. Oba přístroje budou na dvě SIM karty.

Přístroj XR bude z levnějšího materiálu. Displej bude z tekutých krystalů (LCD) a obal místo nerezové oceli z hliníku. Bude v několika barvách, mimo jiné červený, žlutý či modrý. Úhlopříčka displeje  je 15,5 cm a kapacita paměti od 64 do 256 GB.

Hodinky

Kromě mobilů Apple představil i hodinky. Dostaly název Apple Watch Series 4. Displej je o 30 procent větší než u předchozí verze a hodinky jsou tenčí.

Jejich součástí je mimo jiné elektrokardiogram pro monitorování činnosti srdce, uvedlo CNBC. Budou také schopny automaticky zahájit volání na tísňovou linku, pokud zjistí, že jejich uživatel upadl a do minuty nezareaguje.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO