5 věcí, které nikdy nedělejte v letadle


Chystáte se na dovolenou a už si v hlavě připravujete harmonogram odletu, který zní něco jako: Nejít v noci spát, abyste mohli v letadle usnout, a dát si ve vzduchu pár skleniček na uklidnění nervů? Pak vás možná překvapí, že si více škodíte, než pomáháte. Co v letadle nedělat?

  1. Pozor na alkohol. Sice bychom za letu měli myslet na příjem tekutin, ale alkohol se tak úplně nepočítá. Nejen, že vysušuje, ale místo toho, aby uklidnil nervy, váš organismus může ještě více rozhodit. A taky podráždit žaludek, který to už tak nemá ve vzduchu jednoduché. Takže opatrně a s mírou.
  2. Žádné kafe a jiné kofeinové nápoje. Kofein neskutečně vysušuje. Když jste ve vzduchu, ztrácíte přibližně 250ml tekutin každou hodinu, přidejte k tomu kofein a vaše plet′ vám určite nepoděkuje.
  3. Nelítejte, když jste nemocní. Samozřejmě nemoc nikdo neplánuje, ale pokud to jen jde, zkuste si let přeložit. V letadle se bakterie šíří mnohem snáz a ani vám to neprospěje. Pokud máte ucpané dutiny, můžete si snadno přihodit trvalé poranění sluchu kvůli změně tlaku.
  4. Nenoste make-up. Možná jste ten typ, co bez make-upu nevyleze z baráku, chápeme a respektujeme. Ale berte v potaz, že letadlo je jiná liga, a pokud nechcete mít po příletu na dovolenou problémy s pletí, stojí za to se před letem odlíčit. Suchá pokožka se letem ještě více vysušuje a mastná zase více mastí, přidejte k tomu make-up a máte zaděláno na katastrofu.
  5. Nepočítejte s tím, že se vyspíte. Večer nejdete spát s tím, že se další den alespoň dobře vyspíte v letadle? Úplně bychom na to radši nesázeli. Nikdy nevíte, jaké budou okolnosti, a ani ten nejmekčí polštář vás nezachrání před uřvaným dítětem sedícím vedle vás nebo někým, kdo vám zezadu neustále kope do křesla. Raději nasedejte do letadla hezky čilí a spánek nechte náhodě.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí