5 opravdových situací, které Simpsonovi před několika lety předpověděli


Jeden z nejkultovnějších seriálů všech dob, Simpsonovi, umí nejen bavit dětské a dospělé publikum. Již několikrát se ukázalo, že umí poměrně přesně předpovídat budoucnost. Jaké situace tato kultovní série z dílen uznávaného animátora Matta Groeninga přednostně odhalila? Níže uvedené rozhodně stojí za to!

Teroristický útok na newyorská dvojčata

Každý ví, co se osudného 11. září 2001 v New Yorku odehrálo. Poměrně strašidelný je fakt, že jej Simpsonovi tak trochu předpověděli již v roce 1997. Konkrétně se jednalo o díl Město New York versus Homer Simpson (1. epizoda 9. série), kdy Homer drží brožuru, na níž je uvedená částka 9 dolarů. Ta je však umístěna tak „nešikovně“, že hned vedle ní (v pozadí) jsou vidět imitace dvojice mrakodrapů World Trade Center. Na první pohled tak tvoří číselné spojení „9 11“, respektive 11. září. Přesně v tento den o čtyři roky později vletěla dvě letadla do těchto budov a zabila tisíce lidí.

Zvolení Donalda Trumpa

Další neuvěřitelnou věc, která se stala před dvěma lety, předpověděli Simpsonovi v roce 2000, a to zvolení Donalda Trumpa jakožto prezidenta Spojených států. V seriálu to vystihla Lisa, která pronesla v křesle úřadu větu: „Jak víte, od pana prezidenta Trumpa jsme zdědili poměrně malý rozpočet.“

 

Zároveň s tím Simpsonovi zachytili také například scénu, jak Trump sjíždí po točitých schodech.

 

Akvizice studia 21st Century Fox gigantem Disney

Minulý rok proběhla na mediálním trhu obrovská akvizice – Disney totiž za přibližně 52 miliard dolarů koupilo studio 21st Century Fox. A ano, Simpsonovi tuto situaci předpověděli již v roce 1998, kdy se na billboardu objevilo logo studia s podtextem „Divize Walt Disney Co.“.

 

Vystoupení Lady Gaga na Super Bowlu

V roce 2017 vystupovala zpěvačka Lady Gaga na jedné z nejprestižnějších akcí světa – poločasové pauze během finále amerického fotbalu zvaného jako Super Bowl. O pět dříve tuto situaci vystihli i Simpsonovi. Možná by na tom nebylo nic zajímavého, protože takový tip je celkem jednoduchý, nicméně to, že žlutá rodinka odhalila v roce 2012 i část jejího vystoupení v podobě létání nad pódiem, to asi čekal málokdo.

 

Chytré hodinky

Popularita chytrých hodinek přišla do reálného světa až okolo roku 2014, ovšem Simpsonovi věděli již v roce 1995, že tento trend, kterému dominují Apple Watch, nastane. Konkrétně se to stalo v epizodě, kdy Lisa potkala chlápka jménem Hugh, který v jeden moment mluvil na „telefon“ připevněný na zápěstí. I když se vzhledem aktuálním chytrým hodinkám moc nepodobal, předpověď je to dozajista velmi dobrá.

 


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli