5 hudebních alb, na která se těšíme v roce 2019


Loňský rok byl ve světě hudby opravdu vydařený. Objevily se nové hvězdy a mnoho zajímavých projektů nám nadělily i stálice. Doba je ale zatraceně rychlá. Sotva jsme si stihli všechno pořádně naposlouchat, už je tady rok 2019 a s ním hudební novinky. Která hudební alba patří v naší redakci letos mezi ty nejočekávanější?

Rihanna

RiRi své zatím poslední album Anti vydala už v lednu roku 2016. Od té doby si sice střihla několik vydařených hostovaček, jako například tu s DJ KhaledemBrysonem Tilerem, ale jejího sólového materiálu bychom se měli dočkat až letos. O albu zatím není k dispozici mnoho informací, ale mělo by se jednat o dost multižánrovou přehlídku skladeb. Rihanna se aktuálně hodně inspiruje v exotických krajinách, sama pochází z Barbadosu. Na albu by se také mohlo objevit několik reggae nebo dancehallových umělců, jako jsou legendární Sean Paul či Beenie Man. Juchú!

Kanye West – YANDHI

Kanye byl v loňském roce definitivně nejkontroverznější celebritou na světě. V tomhle směru ho nejspíš (mediálně) nepřekonal ani R. Kelly se všemi svými sexuálními skandály. Kanyeho veřejná podpora amerického prezidenta Trumpa mu přinesla kritiku i od mnoha dřívějších spolupracovníků z hudební branže, o veřejnosti nemluvě. Snoop DoggDrake nebo T.I. mu nemůžou přijít ani na jméno. Jak takového proma Ye využije? Chystá novou desku. Měl by se ale opravdu snažit, byznys s oblečením a teniskami mu sice šlape na jedničku, ale jeho loňská deska ye je definitivně tou nejslabší v celé jeho kariéře.

Lana Del Rey – Norman F*cking Rockwell

Lana je pro nás jednou z nejzajímavějších zpěvaček na současné americké scéně. Letos to bude velká jízda. A pokud vám to není jasné už z peprného názvu alba, skladby, které se už dostaly ven, hovoří jasně. Téměř desetiminutový singl Venice Bitch je skvělou sondou do kulturního prostředí Trumpovy vize Ameriky. Jo, u Lany to zřejmě letos bez vulgarit nepůjde. Kontroverze k jejímu textařství ale prostě patří. Jsme zvědavi, jestli dokáže svůj typický zvuk posunout na novou úroveň.

Lil Uzi Vert

Mezi mladými rappery ve Spojených státech je Lil Uzi Vert vlastně takovou zvláštností. Zatímco jiným jménům kritici často připisují poměrně krátkou kariéru, Uzimu se daří držet se na vlně trendů. I proto se na jeho připravované album opravdu velmi těšíme. Jeho poslední velký singl New Patek se totiž přes noc stal doslova fenomenálním a my jsme zvědaví, s čím mladý hudebník přijde příště. Letos už bychom se toho aba skutečně měli dočkat.

Kendrick Lamar

Snad žádné z výše uvedených jmen nemá tak velký potenciál jako kalifornský rapper Kendrick Lamar. Byl to právě on, kdo si za svou poslední desku Damn z roku 2017 odnesl nejen nespočet hudebních oceněni, ale dokonce i prestižní Pulitzerovu cenu. Kendrick vrací hip hop do centra pozornosti a co je ještě důležitější, ukazuje, že mu dnes nevládnou jen mumble rappeři s dost plytkým poselstvím. Kendricka jsme naposledy mohli slyšet na oficiálním soundtracku k úspěšnému filmu Black Panther, který si vzal on sám na starost jako koordinátor. Letmé náznaky z Kendrickova labelu Top Dawg Entertainment naznačují, že letos bychom se od něj mohli dočkat nového sólového materiálu. Tak snad uvidíme (uslyšíme)!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí