Znovuzrozená ikona zdobí Liberec


Liberecký hotel Imperial, který byl postaven v letech 1930-1931, byl dlouhá léta jedním z nejvyhlášenějších hotelů u nás. Scházela se v něm místní i nově příchozí smetánka. Od roku 2009 byl hotel uzavřen, a chátral až do doby, kdy celé dominantě opět vdechl život nový majitel. Podnikatel Lukáš Pytloun přizval k rekonstrukci přes tři desítky designérů a architektů, aby se podíleli na navržení 36 pokojů. Každý s jedinečným designem. Výsledek je důkazem, že spolupráce s designérskou špičkou se prostě vyplácí.

Na celém projektu se podílela jména jako jsou Maxim Velčovský, Vít Janečka, Bořek Šípek a v neposlední řadě také designérské duo Vrtiška&Žák. Hotel, který je již dnes přezdívaný jako galerie českého designu, je také velmi ekologický a plný moderních technologií. Ke splachování WC používá zbytkovou vodu, která se nabírá ze sprch. Jedná se také o první hotel na světe, kde si budou moci hosté své pokoje otevírat pomocí QR kódů.

V celém hotelu je nejvíce znát rukopis designérského dua Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka. Ti navrhli nejen vstupní lobby, ale také několik standardních pokojů.

Podle Lukáše Pytlouna se investice do Designu vyplatila. Na jaře 2016 se otevřela první řada 19 pokojů s designovým zaměřením, v druhé vlně přibylo dalších 17 pokojů. Od té doby je v hotelu obsazenost zhruba 85%. Kladné hodnocení pochází od majitele, který je zároveň investorem. Na rekonstrukci hotelu Imperial vyhradil přibližně 100 milionů korun.

Vzhled jednotlivých pokojů je navíc velice rozmanitý. Jeden z pokojů vám bude evokovat pobyt v loveckém zámečku, v jiném se zase budete cítit jako v Hollywoodu. Nalézt zde můžeme pokoje, které přímo vybízejí k romantickému pobytu v páru – jiné zase k příjemnému odpočinku po dlouhém pracovním dni. K vidění jsou zde i pokoje, které jsou určeny pouze pro muže nebo naopak pouze pro ženy. A co takhle pokoj inspirovaný Fifty Shades of Grey? Žádný problém.

Ekologie a technologie není hotelu cizí. V celé budově funguje systém rekuperace, kdy veškerá teplá voda z umyvadel a ze sprch odevzdává teplo vodě studené. Ta se pouze dohřívá 20 KW tepelným čerpadlem, aby získala potřebnou teplotu.

Osvětlení v pokojích, na chodbách a ve všech prostorách budovy zajišťuje LED osvícení, čímž se spotřeba energie snížila o 80%. Hostům hotelu jsou k dispozici také například elektrokola.

foto: liberec-ubytovani.cz, imperialliberec.cz, czechdesign.cz


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí