Zaměřeno na rychlá kola: Jak vybrat sportovní auto snů?


Zatoužili jste po sportovním voze, který podtrhne váš jedinečný vkus a současně uspokojí touhu po adrenalinu na silnici? Přečtěte si, co zvážit a čemu věnovat pozornost předtím, než zamíříte do prodejny a podepíšete kupní smlouvu.

  1. Rozpočet

I když si chcete udělat radost automobilem, na kterém nehodláte šetřit, je vhodné si udělat představu o tom, kolik na počátku do vozu zainvestujete. Nejedná se přitom jen o cenu samotného vozidla. Výrobci luxusních modelů vědí, že si jejich klienti potrpí na nejmenší detaily, které zůstávají běžnému oku skryty. Proto k prvotní výbavě nabízejí příslušenství v nejvyšší kvalitě.

Vezměte si například stylové Bentley Continental GT, které pořídíte od bezmála 5 milionů korun. Co když vám ale základní model (ani zdaleka) nestačí? Vybavte své auto jedinečnými doplňky, ať už půjde o stříbrem pokované disky, odkládací schránku z té nejjemnější kůže, nebo palubní hodiny Breitling, jimiž se v interiéru vozu může pyšnit jen hrstka vyvolených.

Pokud si navíc chcete svého nového motorového miláčka opravdu hýčkat a dopřát mu veškerý servis, jaký si vůz takových kvalit bezesporu zaslouží, nezapomeňte do svého rozpočtu započítat i náklady na případnou údržbu.

  1. Požitek z jízdy

Milovníci rychlých kol vám potvrdí, že koupě automobilu není o ceně nebo (jen) o výbavě vozu. To, na čem skutečně záleží, je zážitek z jízdy. Jaké pocity chcete prožívat, až budete svištět po silnici?

Užíváte si burácivé zvuky motoru (jaký nabízí třeba ikonický motor Bentley V8), které zaručeně upoutají všechnu pozornost okolí? Nebo dáváte přednost tiché akceleraci, kdy téměř slyšíte tlukot vlastního srdce?

Teprve až najdete odpověď na tyto otázky, dokážete si vybrat vůz, do kterého budete opakovaně usedat s opravdovou radostí.

  1. Ovladatelnost

Rychlost odezvy nebo náklon karoserie v zatáčkách – to jsou jen některé parametry, které rozhodnou o tom, zda vybraný model vozu uspokojí vaše potřeby. A existuje pouze jediný způsob, jak se přesvědčit, že jste vybrali správně – zkušební jízda, kdy si vozidlo vyzkoušíte na vlastní kůži.

Renomovaní prodejci aut vám tento zážitek rádi dopřejí. Neváhejte nabídky využít, abyste měli jistotu, že jste při výběru sportovního vozu nesáhli vedle.

  1. Bezpečnostní prvky

Stranou vaší pozornosti by neměla zůstat bezpečnostní výbava vozidla. Dokážou moderní systémy detekovat pohyb chodců, když vyjíždíte z parkoviště? Upozorní vás na blížící se vozidlo v mrtvém úhlu?

Zajímejte se o podrobnosti předem a později se budete na cestách cítit bezpečně, ať na projížďku vyrazíte sami, nebo třeba se svou drahou polovičkou.

  1. Design

Výrobci nejluxusnějších vozů vědí, že hledáte automobil, který na silnicích jen tak nepotkáte. Proto si na vizuálním vzhledu vozu dávají opravdu záležet. Věděli jste například, že lak je na vůz značky Bentley nanášen ručně?

Namísto automatizované linky se o výsledný design starají stovky pracovníků. Mohou tak splnit veškerá přání zákazníků a detaily upravit na míru vašim potřebám, abyste se za volantem cítili opravdu komfortně.

Pokud vám lichotí pozornost okolí, vyberte si model, který je možné nechat upravit dle vašich představ. Můžete se pak spolehnout na to, že při projížďce městem se za vámi chodci i ostatní řidiči budou se zájmem ohlížet.

Hledáte vůz, který kombinuje úžasný výkon, průlomový design a moderní bezpečnostní technologie? Prohlédněte si sportovní modely vozů Bentley a užijte si jedinečný požitek z každé jízdy.

foto: eVisions Advertising


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli