Za novou kolekcí Converse stojí Londýňanka Paria Farzaneh


Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

V září jde do prodeje nová kolekce Converse x paria /FARZANEH SS21, která navazuje na loňskou úspěšnou spolupráci s designérkou působící v Londýně. Ta čerpá ze svého rodinného dědictví a kombinuje orientální motivy s vysoce funkčními prvky. Opět si vyhrála s linií modelu Pro Leather X2 a povznesla ho na výraznou a smělou záležitost, která překvapuje svoji futuričností. Součástí kolekce jsou nejen boty, ale také mikiny a trička.

Paria Farzaneh je jednou z nejzajímavějších designérek současnosti, která se nebojí navrhovat i pánské kolekce. Ráda si hraje s perskými symboly, které přenáší na textilie. Novému modelu Pro Leather X2 Tech přiřadila štíhlou neoprenovou siluetu, která je obalena ochrannou ulitou zakončenou zipem. Dvě barevné varianty s jemným barevným gradientem mají semišové detaily. Vše doplňuje jemný kašmírový vzor, který se vrací vzpomínkami do Íránu. Bez kompromisů, co se funkčnosti týče – přesně tak, jak si to moderní svět vyžaduje.

Boty doplňují v kolekci mikina, fleecová bunda a tričko. Oblečení přesahuje svým poselstvím obyčejný módní kousek. Snaží se narušit zavedené představy o Orientu a přiblížit ho světu. Hraje si opět s kašmírovými vzory, které objevíte v detailech každého oblečení. V případě mikin funkčnost zařídí 465 GSM textilie, které dodává teplo a komfortní pocit. Na tričku v oversize střihu objevíte neonové perské nápisy popisující akupunkturní body na dlani.

Kolekce k dostání v obchodech Footshop a Queens.

foto: Converse


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí