Vyřazené počítače pražských firem teď slouží dětem k online výuce


Praha pomůže rodinám s nedostatkem výpočetní techniky, školáci se nebudou muset o počítač dělit s rodiči.

Epidemie koronaviru nás zasáhla nepřipravené. Nezbytná vládní opatření tak postihují všechny, bez ohledu na pohlaví, věk či sociální status. Proto je v této době důležité, víc než kdy jindy, si navzájem pomáhat. A přesně to dělá nyní pražský radní Jan Chabr, který se rozhodl pomoci školákům i jejich rodinám s nedostatkem výpočetní techniky: „Situace je mimořádná a málokdo má doma počítače pro všechny členy domácnosti,” vysvětluje radní.

K zavřeným školám se v uplynulém týdnu přidala také povinnost zaměstnanců vykonávat práci z domova, pokud je to jen trochu možné. Tzv. home office může být pro řadu lidí skvělou variantou, pro jiné ale noční můrou. Být co nejvíce efektivní v kombinaci s domácí výukou školou povinných potomků, může být v řadě případů problém. A nejde jen o koncentraci a klid, ale také o sdílení výpočetní techniky.

Ačkoliv počítač má dnes k dispozici téměř každá domácnost, ne vždycky najdete doma tolik počítačů, kolik je členů domácnosti. A to může být v dnešní době problém. Zejména rodiny s více dětmi se tak dostávají do situace, kdy nemohou zároveň rodiče pracovat a děti studovat.

S řešením tohoto problému přišel pražský radní pro oblast správy majetku Jan Chabr. Oslovil městské společnosti, které disponují vyřazenou výpočetní technikou, aby daná zařízení poskytly prostřednictvím školského odboru města žákům ze škol, kde tento problém řeší. „Je to sice jen malý krůček, ale i v tzv. lockdownu musíme myslet na budoucnost. A vzdělání nejmladší generace je základním předpokladem jakékoli budoucnosti,” říká k situaci radní Jan Chabr.

Oslovené společnosti se tak snadno a bez nákladů na recyklaci zbaví vysloužilé techniky a školáci dostanou možnost využívat počítače ke studiu kdykoliv to budou potřebovat.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí