Vinařství Ježková smetlo tornádo. Teď se opět vrací na scénu


Tornádo Miroslavě Ježkové z Moravské Nové Vsi zničilo vinařství i úrodu. Hned po sečtení škod však věděla, že se nevzdá. A tak se stalo, že se objevila nabídka řetězce maloprodejen Žabka: odkoupit vína a pomoci k novému začátku podnikání. Což takhle vyzkoušet Aurelius, Pálavu či Noriu z Vinařství Ježková? Vína jsou z roku 2019 a 2020 a osvěží vás příjemnou chutí citrusů, jablek, broskve, meduňky nebo třeba bezu. Skvěle se hodí jak k masu, tak k sýrům. Vybírat lze podle chuti, nálady nebo okamžitých emocí. A vychutnat si je můžete jak s příbuznými, bratranci či sestřenicemi, tak se známými, přáteli či partnery.

Tak které si vyberete? Podívejte se na naše tipy.

Veltlínské zelené 2020

Svěží víno se zlatavou barvou a příjemnou kyselinkou. V chuti i vůni cítíme jablko, citrusy. Víno je vhodné konzumovat s masem, studenými pokrmy, sýry.

Chardonnay 2020

Harmonické víno zlatožluté barvy a velmi intenzivní vůně červených růží. V chuti cítíme banán, ke konci připomínající až slaný karamel. Vhodné podávat s drůbeží, rybami, mořskými plody, vyzrálým sýrem.

Aurelius 2020

Kořenité víno s typickou odrůdovou a něžně meruňkovou vůní s tóny broskve a bezového květu. V chuti vyšší kyselinka s příchutí šťavnatých meruněk, grepu a citrusů. Nádherné je podávat se pstruhem, drůbeží, dezerty.

Pálava 2020

Mohutné víno se zlatavou barvou. Ve vůni cítíme růže, květinové tóny. Svěží, harmonické víno s doznívající kyselinkou nám připomíná vanilku, mandarinku, liči. Vhodná konzumace s těstovinami, kozím a ovčím sýrem, olivami.

Noria 2020

Slovenská odrůda vypěstovaná v našich vinicích. Harmonické víno medové barvy se svěží kyselinkou. Medová nasládlá vůně plná lučních květů, medu a černého bezu. V chuti najdeme citrusy, med s dozvukem zralého červeného pomeranče. Hodí se konzumovat s rybami, drůbeží, sýry.

Muškát Moravský 2019

Vyzrálé víno zlaté barvy. V chuti i vůni intenzivní sladkost, rozkvetlá louka, bylinky, meduňka. Konzumovat s jehněčím, zvěřinou, plody moře, paštikou.

Veltlínské zelené oranžové 2020

Netradiční víno vyrobené gruzínskou metodou, kdy zrálo 6 měsíců na rmutu. Obsahuje minimální množství oxidu siřičitého. Ve vůni najdeme svěžest, jemnost, bylinky. V chuti nás příjemně osloví pecky meruněk. Vynikne s konzumací studených pokrmů, masem a sýry.

Zweigeltrebe 2020

Harmonické, jemné víno s tmavě červenou barvou. V chuti i vůni cítíme višňový kompot, červený rybíz. Pochutnáme si na něm v kombinací se sýry, masem, těstovinami.

Foto: Žabka


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí