Milujete papír? Ve Vazárně ano

Vázárna

Papír je zdánlivě běžná věc, se kterou se setkáváte denně, ale neumíte si představit lepší způsob zaznamenání svých niterných myšlenek, postřehů, kreseb, receptů, nákupních seznamů nebo termínů kroužků dětí ve škole. Když píšete obyčejnou tužkou nebo perem na papír, myšlenky se vám samy srovnají a než napíšete každé jednotlivé slovo, máte rozmyšlenou celou větu. 

Psát na papír je jako terapie. Rituál. Máte plnou hlavu věcí, které si pečlivě přebíráte a rozmýšlíte, pak si sednete ke stolu nebo na lavičku v parku a píšete, kreslíte, zaznamenáváte zážitky, čmáráte si, cokoli. Přenášíte svoje myšlenky a představy na papír. Můžete se k nim vrátit a přemýšlet o tom stále dokola. Můžete je rozvíjet a můžete je doplňovat. Můžete být tvůrčí a je to jenom vaše. Možná si v dnešním přetechnizovaném světě připadáte jako blázen, ale věřte nám, nejste v tom sami. Přečtěte si příběh Vázárny.

Nadšenci

Jedni takoví jsou v Příbrami a jejich příběh začal tím, že zcela neplánovaně koupili knihařskou dílnu. Začali pěkně od začátku, učili se knihařskému řemeslu a svoji práci vypilovali do detailů. Říkají si Vazárna a jsou mistři v preciznosti a osobním přístupu. Udělají, co vám na očích uvidí. I když půjde o výrobu jednoho jediného kusu nebo o zakázku pro nadnárodní firmu. Svoji práci totiž mají rádi a poznáte to na každém milimetru papíru. O svých výrobcích přemýšlejí, klientům věnují pozornost, naslouchají a myslí i na ekologii, protože používají recyklovaný papír, žádné plasty.

Spolupracují s nadějnými designéry, takže originalitu najdete na každém notýsku, bloku, fotoalbu nebo diáři. Můžete si vymýšlet, jaký papír chcete, jaké desky jsou pro vás ideální a nebo jaký motiv vás má celým sešitem provázet. Jakýkoli papír totiž jen čeká na to, jak ho využijete, aby vám mohl naslouchat. Komu nestačí koupit si blok za třicet korun v papírnictví, ale chce něco, co bude jenom jeho a bude podporovat jeho tvůrčí stránku, jsou tu pro něj nadšenci z Vazárny.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO