Unikát: Vesnice porostlá zelení


Tato rybářská vesnice fascinuje celý svět. Jmenuje se Houtouwan, nachází se na čínském souostroví Šeng-s’ a je celá porostlá zelení. Každá budova je samý mech a břečťan.

Kdysi prý ve vesnici bydlelo 2000 rybářů s rodinami a šlo o poměrně rušné místo, v devadesátých letech ale přestali být schopní bojovat s komerčním rybolovem. Nedokázali své rodiny uživit, a tak se odstěhovali.

Zbylo tam jen pár skalních obyvatel. Spíš je to teď takové městečko duchů… Poslední dobou je to ale oblíbené místo turistů, takže se uvidí – třeba Houtouwan zažije ještě rozkvět.

Foto: Pinterest.com / Twitter.com / Reddit.com
Foto: Pinterest.com / Twitter.com / Reddit.com
Foto: Pinterest.com / Twitter.com / Reddit.com
Foto: Pinterest.com / Twitter.com / Reddit.com

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli