Trendy v bydlení pro rok 2022


Co si pořídit do domácnosti v roce 2022? Podívali jsme se na to, jaké módní trendy budou v prodejnách s nábytkem dominovat.

Minimalismu, který byl hitem posledních let, pomalu odzvonilo

Během poslední dekády byl hlavním trendem minimalismus. V našich domácnostech se objevoval nábytek nejjednodušších tvarů, zdi zůstávaly prázdné a šetřilo se i barvami. V interiérech převládala černá, bílá a stupně šedé.

Zcela vymizely složité vzory, někde dokonce chyběla i madla na nábytku. Tak trochu jsme se vezli na vlně spotřební elektroniky, jejíž produkce se nesla v podobném duchu – zejména mluvíme-li o chytrých telefonech, tabletech a počítačích.

Foto: Pexels – Max Vakhtbovych

V posledních letech se ale situace mění, a to nejen v naší domácnosti, ale i ve zmíněném oboru spotřební výpočetní techniky. Do našich domácností znovu zavítala plejáda barev, různých tvarů i vzorů. Stále častěji uvidíte extravagantní koberce i barvou dominantní pohovky a křesla, ale i vzorované obklady, výmalbu a další doplňky. A tak se trochu „sterilní“ domácnosti znovu mění na velice hravé a přívětivé.

Nezapomeňte na udržitelnost

Další výraznou změnou bude v obchodech přerod směrem k udržitelnosti. Levný spotřební nábytek, na který jsme si v posledních letech zvykli, začne znovu ve velkém doplňovat kolekce zaměřená na dlouhodobou životnost.

Z toho důvodu se také vrací designově „nesmrtelné“ materiály – masivní dřevo v přírodních barvách. Žádné nadměrné tónování ani lakování, jen základní nátěr, který dřevo ochrání před poškozením.

Spotřební nábytek bude zase stále častěji možné vrátit k recyklaci, jejímž výsledkem bude nábytek nový, díky čemuž vznikne méně odpadu a pokácí se méně stromů.

Ekologické trendy promlouvají i do spektra barev, které v interiéru budeme vídat. Teď rozhodně nejsme v rozporu s první částí tohoto článku – jen nepůjde o barvy syté, ale pastelové. Těch lze totiž docílit k přírodě šetrnějšími barvivy.

Chromované prvky nahradí černý kov

Další změnou, na kterou nesmíme zapomenout, je trend z oblasti sanity. Vodovodní baterie, u kterých po mnoho let dominoval lesklý chrom, ve velkém nahrazuje černá barva. Chcete-li tedy být trendy, černý dřez a černá baterie bude tou nejlepší volbou. V obchodech již nalezete velice široký výběr produktů v tomto designovém stylu.

Buďte především sami sebou

Chcete být skutečně nadčasoví? Pak je nejlepší volbou aktuální trendy částečně ignorovat. Není nic špatného na tom, že interiér působí moderně – naopak. Buďte ale především sami sebou a interiér zařiďte dle svých vlastních preferencí. Důležité totiž je zejména to, abyste se ve svém domově cítili dobře.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli