Tour svatého Patrika: Nenechte si ujít irské komiky a velkolepou party


Tour svatého Patrika

Oslavy irského svátku svatého Patrika proběhnou o víkendu 16. a 17. března také Praze. Základem bude živá hudba, různá kulturní vystoupení, workshopy, irská gastronomie a také průvod Prahou.

Tour svatého Patrika je letos zase o něco bohatší než v loňském roce. Hlavní centrum programu bude tentokráte v Holešovické tržnici, oslavy pak zakončí irský průvod, který vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Smíchov, Tančící dům

Letošní program odstartuje již v sobotu 16. března v 10 hodin na Smíchovské náplavce, kdy své brány otevře festival Náplavka Street Food. Ochutnat zde můžete tradiční i méně známé irské speciality včetně ústřic.

Na ty se specializuje Jiří Nosek, šéfkuchař restaurace Love IT, který připravil pro tuto příležitost několik zajímavých receptů. Jedním z nich bude speciální omáčka s přísadou whiskey Jameson Black Barrel.

Food festival na náplavce se bude konat až do 18. hodiny.  Po cestě tam či nazpět se doporučujeme zastavit v Tančícím domě. Ten bude speciálně zeleně nasvícen a z posledního patra, kde je umístěn Glass bar, se můžete také pokochat krásným výhledem na Prahu.

Centrální prostor a meeting point

Centrálním prostorem a meeting pointem letošní tour je Holešovická tržnice, zejména pak Hala 17. Hlavním programem zde bude 16. března od 15. do 18. hodiny Velvet Comedy Show, vystoupení profesionálních komiků, z nichž první dva dorazí přímo z Dublinu.

Richie Bree, vítěz prvního ročníku soutěže Ireland’s got Comedy Talent, a John Colleary, patřící již patnáct let do špičky tohoto žánru. Doplní je Katie Anderson (USA) a Grant Gallacher (UK), kteří úspěšně plní sály po celé Evropě. Přijďte se pobavit irským humorem, který je ve světě znám svojí břitkostí a upřímností. Vstupenky na sezení za 150 korun jsou stále k dostání v předprodejní síti Goout.net.

Večerní sobotní program

Večerní sobotní program v Hale 17 obstará dlouholetý resident Tour svatého Patrika, irský muzikant Travis O’Neill, který v rámci svého setu představí hosty, mezi nimiž budou populární rapper IronKap, BlackPes a Guy Bennett. IronKap, člen TroubleGangu, v rámci oslav svatého Patrika také pokřtí své nové album.

Během večera zde dále vystoupí Tony Rose, Dick O‘Brass, True Gabe & DJ Kadr. Pokochat se tady můžete také výstavou fotografií Honzy Řeháčka aka Kopernikka, využít služeb tattoo a barber specialistů nebo vyzkoušet párování Jameson Caskmates a 14° piva Kosíř, které dozrávalo právě v sudech po whiskey Jameson.

Ani zde nebudou chybět další vybrané irské gastro speciality včetně irské kávy. Vstup do Haly 17 bude od 15 hodin po celý den a večer zdarma.

36 Underground, Rock Café

Elektronické taneční hudbě bude věnován druhý prostor holešovické tržnice, klub 36 Underground. Jako headliner se zde představí irský DJ Marcus O’Laiore, který vystoupí v ČR vůbec poprvé. Za mixážním pultem mu budou sekundovat čeští DJs Melvin Coxx, SNBM, Michael C, Enrico, Holly The Big a Siberier. Zde bude vstup 100 korun, startuje se v 21:30 hodin.

Další místem s irským kulturním programem je Rock Café na Národní třídě, kde se večer představí Underground Comedy se svým stand-up programem. O hudební část akce se postarají kapely The Wild Roots a Cheers! Zde bude vstup 150 Kč, program začíná v 19 hodin.

Kampus Hybernská a průvod pražskými ulicemi

Vyvrcholením českých oslav svatého Patrika pak bude nedělní irský průvod pražskými ulicemi. Výchozím bodem bude Kampus Hybernská, odkud se okolo 15. hodiny vydá zelený průvod Irů žijících v ČR, jejich kamarádů a dalších příznivců, do pražských ulic. Zúčastnit se můžete také vy, buď se k průvodu připojit, nebo si jenom v ulicích města prohlédnout bohatou směs irských převleků a masek.

Kampus Hybernská bude v neděli hostit také další program, který vznikl pod záštitou Kabinetu Irských studií, Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Navštívit zde můžete rychlokursy irštiny, čtení irské literatury či koncert kapely Conamara Chaos. Ani zde nebudou chybět irské nápoje a gastro speciality. Program v Kampusu Hybernská bude probíhat od 14. do 20. hodiny.

Tour svatého Patrika proběhne v Praze opět pod taktovkou nejprodávanější irské whiskey Jameson a produkční agentury EverWhere. Více informací najdete na www.toursvatehopatrika.cz #BezeStrachu.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí