Tipy na hřejivé kousky pro domácí lenošení


Chystáte se letos ušetřit za topení? Zvolte na doma takové oblečení, díky kterému se budete cítit komfortně, i když ručička teploměru klesne níže, než jste zvyklí. Stačí zvolit ty správné materiály, ať už jste kdekoliv. Ideální je volit kousky, které mají dokonalé termoregulační vlastnosti a zároveň odvádí vlhkost. Zároveň by měly být příjemné na těle a zadržovat pachy. Jak se připravit na chladné dny i bez tlustých svetrů a které kousky mít určitě doma?

Foto: Moira

Funkční oblečení jako základ domácí pohody

Kromě funkčních vlastností jednotlivých kousků oblečení, které vám v mnoha ohledech zpříjemní život zejména v zimních měsících, to souvisí i s tím, jak tepelná izolace vlastně funguje.

Pokud ležíte pod pokrývkou, hřeje vás vzduch, který ohříváte vlastní tělem. V případě funkčního oblečení je to podobné. Přímo ve struktuře pleteniny lze vytvořit vzduchové kapsy, které pomáhají izolovat teplo, takže je vám příjemně, i když třeba lenošíte u televize. Pokud provozujete nějaký sport a potíte se, díky vzduchovým kapsám pak pletenina rychleji schne. A právě proto je vhodné funkční oblečení tou správnou volbou pro každého, kdo chce zůstat v teple a v suchu.

Foto: Moira

Vršek, spodek a ponožky

Základní vybavení pro pohodlné a příjemné domácí lenošení je jasné. Kvalitní triko, dlouhé spodky a ponožky. Pokud investujete do kvalitních materiálů, můžete doma snížit teplotu o několik stupňů a zima vám rozhodně nebude. „Když si funkční prádlo oblečete jako základní vrstvu pod své běžné oblečení, můžete pokojovou teplotu snížit o 2 až 3 °C, aniž byste pociťovali zimu. Při dalším vrstvení vhodných kousků oblečení můžete teplotu snížit dokonce i více,” vysvětluje ředitelka společnosti Moira, Marcela Vlčková.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli