V Praze měřily síly stovky tanečníků v breakingu, známe vítěze


The Legits Blast

Hlavní město České republiky o druhém březnovém víkendu opět ožilo tancem a hudbou. Už potřetí se v Praze uskutečnil festival The Legits Blast. Taneční workshopy se špičkovými lektory z celého světa odstartovaly jedinečnou akci a celý víkend se v klubu Trezor odehrávaly napínavé taneční souboje, kterých se zúčastnili tanečníci z 58 krajin. V rámci napínavého finále se představila i crew The Squadron z USA.

Narvaný program

Festivalové brány se otevřely v pátek v BDS Academy. Inspiraci čerpali tanečníci na čtyřech workshopech od breakových legend Wicketa (US), Victora (US), Focuse (FI) a Poe Onea (US) a Klubovna 2. Patro hostila první afterparty akce.

Následující den s v klubu Trezor odehrávaly vyřazovací souboje, stejně jako divoká Jägermeister party. Vstupní halou prošly stovky tanečníků z České republiky, Polska, Irska, Německa, ale i Kazachstánu, Ukrajiny, Ruska, Itálie či USA. V neděli si již změřily své síly top tanečníci v kategoriích 1vs1 Kids, 1vs1 Footwork, 1vs1 Undisputed a Rep Your Crew. Celým programem za mikrofonem provázel Lil Pablo ze Slovenska a Scream z Ukrajiny.

Napínavé souboje

“Účast na zimním festivale The Legits Blast se každoročně zvyšuje. Důkazem toho je stále rostoucí návštěvnost. V kategorii dětí soutěžilo 89 bboys a brigls, ve Footworku si změřilo své síly až 182 soutěžících. V celosvětově známém konceptu Undisputed proti sobě nastoupilo dokonce 384 tanečníků a v rámci vyřazovací části v kategorii Rep Your Crew 80 skupin,” informuje Martin MG Gilian, organizátor festivalu.

Do užšího výběru se podařilo postoupit jen těm nejlepším z nejlepších, kteří oslovili mezinárodně respektovanou porotu ve složení Poe One (USA), Focus (Finsko) a Wicket (USA). V napínavých tanečních dětských soubojích se nakonec podařilo zvítězit mladému bboyovi Gustasovi z Irska, v soutěži Undisputed vyhrál letošní lektor workshopu – bboy Victor (USA) reprezentující Red Bull BC One All Stars a ve Footworku nad hlavu zvedl vítěznou trofej bboy Apache z Ukrajiny.

Nejhustší atmosféra

Nejhustší atmosféra nastala při finálové bitvě skupin – Rep Your Crew. Ve večerních hodinách zvítězili bboys Green Panda ve složení Robin, Slav, Alkoli, Kinder, Gimnast, Yan, Beetle, Uzee Rock, kteří se utkali s americkým týmem The Squadron ve složení Phil, P-Nut, El Nino, Lean Rock, Victor, Nasty Ray, Keebz, RoxRite. Vyrovnané finále můžete zhlédnout tady:

Organizátoři festivalu hodnotí letošní ročník pozitivně. “Festival navštívilo dohromady až 58 zemí, což je pro nás důkazem, že tanec dokáže spojit lidi z celého světa, a my si vážíme toho, že tanečníci přijeli podpořit myšlenku této jednoty právě na naši akci. Na všechny se opět těšíme 24. až 28. června na letní edici v Banské Bystřici,” zve Miroslav MK Križan, organizátor The Legits Blast.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí